Новини / Політика     02 листопада 2021 08:20

Вірменія хоче імпортувати українське зерно та агропродукцію

Україна готова постачати зерно та іншу аграрну продукцію на ринок Вірменії

Україна готова постачати на ринок Вірменії зернові культури, олію, м’ясну продукцію тощо.

Обговорення цього питання відбулося під час зустрічі заступника міністра економіки – Торгового представника України Тараса Качки з заступником Міністра економіки Республіки Вірменія Арманом Ходжояном та  Послом Республіки Вірменія в Україні Владіміром Карапетяном.

«Україна, як надійний торговий партнер та топ-експортер аграрної продукції, докладає всіх зусиль, щоб гарантувати безперебійне постачання продовольчих товарів та сировини для їх виробництва на зовнішні ринки. Аграрний сектор України постійно розвивається, ми працюємо над відкриттям нових ринків, збільшенням виробництва та експорту продукції з доданою вартістю. Україна готова постачати на ринок Вірменії зернові культури, олію, м’ясну продукцію тощо», — зауважив заступник Міністра Тарас Качка.

За січень-серпень 2021 року двостороння торгівля аграрною продукцією між Україною та Вірменією становила $51,5 млн, що на 3% більше ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, український експорт становив $41,6 млн.

Читайте: США і Україна домовилися про нові інвестиційні проєкти в українському АПК

Сторони висловили впевненість, що ефективною платформою для поглиблення та визначення перспективних галузей співпраці є проведення Восьмого засідання Міжурядової українсько-вірменської комісії з питань економічного співробітництва.

Зокрема, організація діалогу між представниками бізнесу обох країн є гарною нагодою для обговорення сфер та галузей взаємної зацікавленості.

Українська сторона також запропонувала вірменській стороні розглянути можливість реалізації інвестицій в українські індустріальні парки. Також обговорили питання поглиблення взаємодії у сфері енергоефективності, співробітництва в різних галузях промисловості, розвиток мультимодальних вантажних перевезень, підписання Угоди між компетентними органами Сторін про співробітництво в галузі карантину і захисту рослин та інші питання.

Раніше Landlord розповідав, що Україна та Таджикистан обговорили розвиток транзитного потенціалу. 

Джерело: Мінекономіки

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також