Новини / Політика     29 жовтня 2021 17:30

Україна та Таджикистан обговорили розвиток транзитного потенціалу

Україна розглядає Таджикистан як важливого партнера в Центральній Азії

27 жовтня в онлайн-форматі відбулося Шосте засідання Спільної міжурядової українсько-таджицької комісії з питань економічного співробітництва під співголовуванням заступника Міністра економіки України – Торгового представника України Тараса Качки та заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі Республіки Таджикистан Рухшони Насриддинзоди.

“Пріоритетним в економічній сфері для обох країн є подальше нарощування торгівлі, розширення номенклатури експорту та імпорту, розвиток транспортних та енергетичних коридорів, співробітництво в галузі туризму, аграрній галузі і харчовій промисловості”, – сказав Качка.

Читайте: Україна та Йорданія хочуть розширити співпрацю в аграрному секторі

Українська сторона поінформувала таджицьку, щодо консолідації реформ, спрямованих на успішне функціонування всіх інструментів ринкової економіки, зростання добробуту населення і технологічний розвиток в Україні.

“Основним пріоритетом для нас є поєднання реформ із реалізацією конкретних інвестицій та програм трансформації. Для цього запроваджено нові інструменти стимулювання інвестиційних проектів вартістю понад 20 млн євро, а також розвиток індустріальних парків”, – сказав Тарас Качка.

У ході засідання сторони наголосили на важливості відновлення прямого регулярного пасажирського авіасполучення за маршрутом Київ-Душанбе-Київ, створенні комфортних умов для розвитку транзитного потенціалу обох країн, спільні ініціативи у сферах освіти та туризму. Також було акцентовано на важливості бізнес-компоненту у двосторонній співпраці і необхідності проведення бізнес-заходів та засідання Українсько-Таджицької Ділової ради.

Раніше Landlord розповідав, що Пакистан та Україна планують збільшити товарообіг.

Джерело: Мінекономіки

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також