Новини / Аналітика     11 вересня 2023 11:53

Війна рф проти України може спричинити недоїдання 23 млн осіб – дослідження

За нинішньої траєкторії розвитку подій, у 2030 році майже 600 мільйонів людей все ще будуть хронічно недоїдати: на 119 млн більше, ніж якби не було пандемії та війни в Україні, і на 23 млн більше, ніж якби не було лише війни.

До 2030 року додатково 23 млн людей у світі будуть хронічно недоїдати через війну рф проти України, повідомляє центр соціально-економічних досліджень CASE Україна.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Наприкінці серпня Gallup опублікував дослідження “Рівень голоду та продовольчої незахищеності все ще вищий, ніж до пандемії”. У ньому мовиться, що поширеність недоїдання у світі за 2022 році становила 9,2% (19,7% в Африці), який практично не змінився порівняно з 2021 роком. Минулого року від голоду постраждали від 691 до 783 млн людей, що на 122 млн більше, ніж у 2019 році, до пандемії.

Крім того, за нинішньої траєкторії розвитку подій, у 2030 році майже 600 мільйонів людей все ще будуть хронічно недоїдати: на 119 млн більше, ніж якби не було пандемії та війни в Україні, і на 23 млн більше, ніж якби не було лише війни.

До речі, якщо наші західні партнери звертають особливу увагу на гендерну рівність і гендерні можливості, то автори звертають увагу, що продовольча нестабільність продовжує зачіпати більше жінок, ніж чоловіків, — зазначили у повідомленні.

Нагадаємо, через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії, якщо москва розірве поточну зернову угоду.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції у випадку, якщо через саботаж російської сторони робота зернового коридору припиниться.

22 серпня під час зустрічі президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича на саміті Україна – Балкани, що проходить в Афінах, сторони прийняли рішення стосовно полегшення експорту українського зерна. Зазначалося, Хорватія готова надавати Україні порти в Адріатичному морі та на Дунаї для транспортування зерна.

Україна розширює міжнародну гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine, в межах якої продовольство відправляють до країн Африки та Азії, на дунайські порти.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також