Новини / Ринок землі     07 грудня 2022 13:07

Від початку війни в Україні на аукціонах продано понад тисячу земельних ділянок


Від початку повномасштабної війни на Prozorro.Продажі успішно завершено 1 037 земельних аукціонів, від яких до бюджету надійшло понад 409 млн грн.

Про це повідомило ДП “Prozorro.Продажі”.

“Від початку повномасштабної війни в системі Prozorro.Продажі організатори земельних торгів оголосили 4 271 аукціон за стартовою ціною 2,039 млрд грн. З них успішно завершено 1 037 аукціонів на суму 409,6 млн грн надходжень до бюджетів країни”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що 179 аукціонів ще перебувають на етапі укладання договорів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Середнє зростання ціни на цих торгах складає 169%, а середня кількість учасників — 2,71.

За інформацією компанії, всього за час роботи ринку було оголошено 7 987 аукціонів із продажу та оренди землі, з яких відбулось 2 752 торгів загальною вартістю 1,171 млрд грн.

Нагадаємо, у вересні Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про вимоги щодо підготовки та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними.

Попри війну, вартість землі в Україні стрімко зростає: середня ціна гектара у жовтні перевищила 57 тис. грн. Це на 15 500 грн, або на 37% дорожче, ніж до 24 лютого.

Після паузи з початком повномасштабної війни відновилась хвиля продажу земельних ділянок. Рік тому кількість охочих купити землю була величезна, та не було охочих продати. А зараз абсолютно навпаки.

Водночас українська земля вважається найдешевшою в Європі.

Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась  можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуги, яка збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі.

Місцеві органи подвоїли свій дохід від оренди землі завдяки електронним аукціонам у системі “Prozorro.Продажі”.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також