Новини / Логістика     02 грудня 2022 11:11

Великим українським суднам хочуть надати пріоритет при проходженні зернового коридору


Україна розглядає можливість надати пріоритет більшим суднам для проходження зерновим коридором з метою збільшення обсягів експорту, оскільки інспекції сповільнюють темпи.

Про це пише Bloomberg.

Як розповів генеральний директор асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Роман Сластьон, українські чиновники нещодавно провели переговори з представниками сільськогосподарської галузі щодо надання пріоритету більшим суднам. Була обговорена пропозиція обмежити коридор для більших суден: щонайменше 15 тис. т для тих, що перевозять навалом зернові чи олійні культури, і 6 тис. т і більше для танкерів для рослинної олії.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Перший заступник міністра сільського господарства України Тарас Висоцький підтвердив обговорення, які велися на засіданні Координаційного центру з питань логістики в АПК.

Представник ООН від Чорноморської зернової ініціативи зазначив, що угода не має обмежень щодо розміру судна, а переміщення суден дозволено на основі заявок від адміністрації українського морського порту.

Нагадаємо, що 30 жовтня РФ заявила про вихід із зернової угоди нібито через те, що Україна обстріляла кораблі Чорноморського флоту країни-агресорки. Попри це, Україна, Туреччина та ООН продовжили рух суден у межах зернового коридору.

2 листопада Росія повернулася до зернової угоди.

Водночас Чорноморська зернова ініціатива працює не на повну потужність через російських інспекторів, котрі перевіряють зерновози у “коридорі”. У жовтні представники рф у Спільному координаційному центрі (СКЦ) працювали так, що кількість інспекцій на добу скоротилася до семи-дев’яти, зрештою виникла черга з 210 суден. Половина з них була завантажена й очікувала інспекції на вихід, ще половина – на вхід.

Україна раніше запропонувала Туреччині та ООН продовжити угоду щонайменше на рік, а також розширити ініціативу на порти півдня Миколаївської області, які забезпечували 35% українського експорту продовольства до повномасштабного нападу Росії.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також