Новини    26 вересня 2022 18:24

Вартість зберігання 1 тонни зерна в модульному зерносховищі становитиме до $50 — Родіон Рибчинський

Модульні зерносховища є досить надійними та в порівнянні з іншими видами конструкцій недорогими. Їх реально встановити протягом 2-3 днів

Технологія модульних зерносховищ прийшла в Україну з Канади, США та Австралії. Аграрії цих країн вже давно використовують ці конструкції. В Україні є також кілька компаній, які мають досвід роботи з таким видом зберігання, як от ІМК чи МХП. Про це розповів керівник Спілки “Борошномели України” Родіон Рибчинський, пише Kurkul.‎

Модульні зерносховища є досить надійними та в порівнянні з іншими видами конструкцій недорогими. Їх реально встановити протягом 2-3 днів. Для тривалого зберігання в модулі додатково розміщують обладнання для аерації. Тобто на одне таке зерносховище може бути 1, 2 або 3 вентилятори. Вони “витягують” повітря зі сховища та створюють негативний тиск у зерновій масі, що дозволяє видалити вологу та підсушити зерно.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Повітря, що надходить у зерносховище через перфоровані бічні стінки, проходить крізь зернову масу, потрапляє в повітряні канали (труби), розміщені всередині зерносховища під шаром зерна, і виводиться назовні витяжними вентиляторами. Ці стінки є збірними, а їх висота залежить від об’ємів зберігання. Зверху зерно накривають спеціальним тентом”, — пояснив він.

Крім цього, негативний тиск у зерносховищі відіграє ще одну важливу роль: притягує тент до поверхні зерна, відповідно, утримує його від зносу сильним вітром.

На сьогодні є 4 потужних виробники таких зерносховищ: AGI — це канадський виробник, а CHIEF, GSI і SCAFCO створені американцями. Ці компанії пропонують не найдешевшу продукцію, але якісну.

Читайте також: Чи є вигідніша альтернатива полімерним рукавам для зберігання зерна – думка

Питомі витрати на 1 тонну зберігання зерна для модульних зерносховищ оцінюється від $41 до $50 в залежності від типорозміру і з урахуванням вартості для завантаження.

“Для прикладу зерносховища на 3 тис. т зерна коштувало $78 597, а на 5 тис. т — $111 927. Йдеться про модулі канадського виробництва. У вартість також входять вентилятори, тент та бокові стінки. Додатково слід врахувати доставку морем до Польщі, і з неї автотранспортом в Україну”, — зазначив фахівець.

Рибчинський також додав — необхідно врахувати, що для такого типу зберігання потрібна електроенергія для функціонування системи вентилювання.

Нагадаємо, вартість зберігання зерна в рукавах в десятки разів менша, ніж вартість зберігання на елеваторі. Якщо на елеваторі цифри становлять — 1180 грн/т, то в полімерних рукавах — 16,6 грн/т на місяць. Розрахунки навела директорка “Агроземлересурс” Олена Флорес.

Наразі гостро постає питання у зберіганні. На допомогу приходить альтернатива елеваторам – полімерні рукави. Цього сезону навіть господарства з елеваторами використовуватимуть полімерні рукави для розширення потужностей зберігання.

Рентабельність зберігання зерна в рукавах протягом перших трьох місяців становить 10%. Якщо ж зберігати зерно в такий спосіб довше, то з кожним наступним місяцем рентабельність зростає на 20-25%.

Для будівництва тимчасових зерносховищ потрібно відповідно підготувати достатньо великі площі земельної ділянки. Асфальт, бетон — це можлива перспектива, але на сьогодні для більшості аграріїв це не актуально.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...