Новини    08 січня 2023 17:19

Вартість свинини стабілізувались на рівні 70 грн/кг

Основні товарні обсяги, дещо менші після передноворічного пожвавлення з боку заготівельників, розписали по 69,5-71 грн/кг

Ціни закупівлі свиней забійних кондицій у перший тиждень 2023 року не змінилися. Про це мовиться у повідомленні асоціації “Свинарі України”. Під час минулих торгів 2022 року більшість операторів не переглядала закупівельні ціни на свинину, а зміна цін, яку подекуди фіксували, не перевищувала 1 грн/кг.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Основні товарні обсяги, дещо менші після передноворічного пожвавлення з боку заготівельників, розписали по 69,5-71 грн/кг. Хоча епізодично зустрічалася ціна нижче вказаного мінімуму, середньозважена позначка зупинилася на рівні 70,3 грн/кг.

Представники м’ясопереробної галузі відзначили, що на тлі стабілізації закупівельних цін, ціни на охолоджені свинячі півтуші теж переважно не коригували. Більшість із них констатує, що торгівля між святами йде прогнозовано та відносно стабільно.

“На думку заготівельників, на подальшу цінову динаміку найвідчутніше впливатиме стан енергетичної системи та очікувана сезонна зміна активності споживачів. Наразі виробники свинини не спостерігають напруженості у перемовинах із покупцями, реалізація живця йде планово (без відмов чи переносів попередньо заброньованих партій), тож перехідних залишків немає, а наявні до пропозиції обсяги трохи поступаються стандартним”.

Нагадаємо, асоціація “Свинарі України” назвала двадцятку ключових операторів ринку, що забезпечували близько 60% промислової пропозиції свинини та отримувала щонайменше 66% чисельності основних свиноматок в промисловому секторі станом на початок року.

Асоціація “Свинарі України” впровадила проєкт із відновлення перерваних війною ланцюгів постачання на вітчизняному ринку свинини. Така підтримка для українських виробників та переробників здійснюється за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Відключення електроенергії — основний бар’єр для роботи операторів ринку свинини, одностайно констатують виробники та переробники свинини. Так, аварійні та планові відключення електропостачання безпосередньо впливають як на цінову ситуацію на ринку свинини, так і на сам формат роботи його операторів.

Станом на 3 листопада 2022 року свиногосподарства Німеччини утримували 21,3 млн голів, оновивши мінімум з 2020 року. Як повідомило Федеральне статистичне відомство (Destatis), порівняно з минулорічним значенням поголів’я впало на 10,2%, або на 2,43 млн голів. За два роки поголів’я впало на 18,2%, або на 4,74 млн голів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...