Новини / Елеватори     06 липня 2022 16:59

ВАР звернулась до Мінагрополітики з проханням зняти мито на ввезення рукавів та силосів

В Україні сьогодні поєднались відразу дві проблеми: заблоковані порти та зруйновані елеватори

Через заблоковані порти та знищені елеватори в Україні гостро постало питання зі зберіганням зерна. Про це йдеться у зверненні Всеукраїнської Аграрної Ради до міністра агарної політики та продовольства України Миколи Сольського.

У ВАР звертають увагу, що в Україні сьогодні поєднались відразу дві проблеми: заблоковані порти зробили неможливими вивозити потрібні обсяги зерна на експорт та зруйновані елеватори зменшили можливості фермерів для поступового продажу продукції протягом року.

“Є тимчасові рішення для зберігання типу зберігання в зернових рукавах (мішки поліетиленові, які можна покласти прямо на полі і в них навантажується до 200 тонн в один мішок) або в силосах. Але зараз такі мішки наразі теж в дефіциті і від того ще більше подорожчали. Важливо зазначити, що імпорту в Україну вказаних виробів та обладнання щодо їх наповнення не сприяють ставки ввізного мита, які складають на вищезазначені товари від 6,5 до 10 відсотків їх митної вартості”, – йдеться у зверненні.

ВАР просить міністра ініціювати внесення до Верховної Ради України законопроекту, який би вніс зміни до Митного кодексу України щодо зняття мита на ввезення полімерних рукавів, силосів наметового типу та причепів (бункера-перевантажувачі). Це суттєво покращить ситуацію зі зберіганням зерна в Україні.

Нагадаємо, “Контінентал Фармерз Груп” готує потужності для зберігання та перероблення нового врожаю, зокрема й елеваторний комплекс на 87 тис. т, придбаний минулого року в Івано-Франківській області.

Неодноразово рф знищувала українські запаси зерна випускаючи ракета по елеваторах. Аграрії бояться зберігати урожай звичним способом, тому українці змушені шукати альтернативні рішення зберігання.

Міністерство аграрної політики та продовольства України звернулося до урядів США, Канади, Великої Британії, ЄС із проханням надати Україні пристосування для тимчасового зберігання. Попередні результати є: перша партія уже прямує до України.

Наразі гостро постає питання у зберіганні. На допомогу приходить альтернатива елеваторам – полімерні рукави. Цього сезону навіть господарства з елеваторами використовуватимуть полімерні рукави для розширення потужностей зберігання.

Рентабельність зберігання зерна в рукавах протягом перших трьох місяців становить 10%. Якщо ж зберігати зерно в такий спосіб довше, то з кожним наступним місяцем рентабельність зростає на 20-25%.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також