Новини / Елеватори     22 червня 2022 17:04

Контінентал готує збільшені елеваторні потужності та полімерні рукави

В новому сезоні компанія планує зберігати врожай на 5 елеваторах і 3 сушильно-зернових комплексах загальною потужністю понад 500 тис. т.

“Контінентал Фармерз Груп” готує потужності для зберігання та перероблення нового врожаю, зокрема й елеваторний комплекс на 87 тис. т, придбаний минулого року в Івано-Франківській області. Цього сезону компанія планує здійснювати зберігання врожаю на 5 елеваторах і 3 сушильно-зернових комплексах загальною потужністю понад 500 тис. тонн. 90% елеваторних потужностей уже готові до приймання врожаю. Також підготували полімерні рукави для альтернативного зберігання. Про це повідомила пресслужба компанії.

В новому сезоні компанія планує зберігати врожай на 5 елеваторах і 3 сушильно-зернових комплексах загальною потужністю понад 500 тис. т. Цього року компанія вводить в роботу елеваторний комплекс у Городенці, що в Івано-Франківській області, який придбала торік.

Цього року компанія вводить в операційну діяльність елеваторний комплекс у Городенці, що в Івано-Франківській області, який придбала торік. На елеваторі є дві паралельні лінії на приймання продукції, кожна з яких розрахована на прийом 200 тонн зерна за годину. Є авто- та залізничне вивантаження. Загальна потужність одноразового зберігання комплексу — понад 87,5 тис. тонн.
“Підготовку елеваторів розпочали завчасно — ще на початку березня. Найближчим часом ремонт плануємо завершити, щоб комплекси були повністю готові до прийому продукції. Станом на зараз на елеваторах ще є залишки з минулого сезону, але, за нашими розрахунками, наявних потужностей буде достатньо для прийому зібраного цьогоріч врожаю”, — зазначив операційний директор Контінентал Фармерз Груп Віталій Ставнічук.

Також в компанії передбачили можливості альтернативного зберігання зерна.

“Враховуючи ситуацію у країні та проблеми з подальшим відвантаженням продукції, ми забезпечили додаткове місце для її тривалого зберігання. Зокрема, закупили полімерні рукави та зернопакувальні й зернорозпакувальні машини. Такий спосіб складування дозволяє розміщувати продукцію без втрати якості щонайменше рік”, — наголосив Ставнічук.

У компанії розраховують розпочати першу хвилю жнив наприкінці червня та зібрати врожай озимих культур із 86,2 тис. га.

Довідка. “Контінентал Фармерз Груп” — об’єднана компанія, яка сформована на основі активів “Мрія Агрохолдинг” та Continental Farmers Group. Земельний банк “Контінентал Фармерз Груп” — 195 тис. га в Західній Україні.

Нагадаємо, неодноразово рф знищувала українські запаси зерна випускаючи ракета по елеваторах. Аграрії бояться зберігати урожай звичним способом, тому українці змушені шукати альтернативні рішення зберігання.

Міністерство аграрної політики та продовольства України звернулося до урядів США, Канади, Великої Британії, ЄС із проханням надати Україні пристосування для тимчасового зберігання. Попередні результати є: перша партія уже прямує до України.

Наразі гостро постає питання у зберіганні. На допомогу приходить альтернатива елеваторам – полімерні рукави. Цього сезону навіть господарства з елеваторами використовуватимуть полімерні рукави для розширення потужностей зберігання.

Рентабельність зберігання зерна в рукавах протягом перших трьох місяців становить 10%. Якщо ж зберігати зерно в такий спосіб довше, то з кожним наступним місяцем рентабельність зростає на 20-25%.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також