Новини

В Європі ширяться хвороби, що передаються через укуси комарів

В Європі внаслідок зміни клімату поширюються хвороби, які передаються через укуси комарів, такі як лихоманка Денге та малярія. В Україні уже зафіксували випадки цих захворювань, що є тривожним сигналом, пише The Guardian.

Зауважується, що в Україні випадки захворювання були зареєстровані в Криму, також була підозра на Київщині та Одещині.

Зміна клімату призводить до збільшення кількості територій, де створюються сприятливі умови для комарів, які переносять хвороби. Тепер недуги, раніше характерні для тропічних і субтропічних регіонів, можуть поширитися на Північну Європу, Америку, Азію та Австралію протягом наступних десятиліть.

Очільниця групи зі стійкості охорони здоров’я Барселонського суперкомп’ютерного центру Рейчел Лоу акцентувала, що кількість випадків захворювань зросла в останні 80 років. Навіть холодніше кліматичні умови не заваджають поширенню хвороб, оскільки сезон комарів може продовжитися внаслідок посух та повеней, пов’язаних зі змінами клімату.

За минулі роки захворювання, які раніше вважалися екзотичними для Європи, поширилися на багато країн континенту, включаючи Італію, Францію, Іспанію, Мальту, Німеччину та інші.

Лихоманка Денге, передавана азійським тигровим комарам, є серйозною загрозою для здоров’я. Симптоми включають високу температуру, головний біль, болі в очах, м’язах та суглобах, а також плямисті висипи.

Одним з ефективних способів запобігти зараженню вірусом є захист від укусів комарів, такий як використання засобів від комах, носіння захисного одягу та проведення дезінсекції приміщень.

Згідно зі звітом Міжурядової платформи з біорізноманіття та екосистемних послуг (IPBES), інвазивні чужорідні види тварин і рослин становлять серйозну глобальну загрозу навколишньому середовищу, економіці, продовольчій безпеці та здоров’ю людей, передає Growhow.

Над звітом 86 експерток та експертів з 49 країн працювали чотири з половиною роки.

Окрім критичних змін у біорізноманітті та екосистемах, мовиться зокрема і про фінансовий вимір: у 2019 році глобальна економічна вартість інвазивних чужорідних видів перевищила $423 млрд. Тоді як з 1970 року вона збільшувалась в чотири рази кожне десятиліття.

Зауважується, що понад 37 000 чужорідних видів були інтродуковані в багатьох регіонах і біомах по всьому світу в результаті діяльності людини, щороку реєструється в середньому ще 200 нових таких випадки. Понад 3500 інтродукованих видів є шкідливими інвазивними чужорідними видами, які серйозно загрожують природі і якості життя людини.

Інвазивні чужорідні види були основною причиною глобального вимирання рослин і тварин у 60% зареєстрованих випадків і єдиною причиною в 16% зареєстрованих випадків. Принаймні 218 чужорідних інвазивних видів були відповідальними за понад 1200 локальних вимирань. Фактично, у 85% випадків вплив біологічних інвазій місцевих видів є негативним, – зазначив професор Anibale Pauchard з Чилі.

Майже 80% цих змін є негативними для природи і 85% — для людини. Наприклад, такі хвороби, як малярія та лихоманка Західного Нілу переносяться інвазивними чужорідними видами комарів Aedes albopictus і Aedes aegyptii.

Автори звіту зазначили, що глобальне потепління погіршує ситуацію. І якщо не вживати контрзаходів, ситуація ставатиме дедалі гірше. Вони вказали на недостатність превентивних заходів.

Нагадаємо, на Волині незабаром планують відкрити насіннєво-селекційний завод. Будівництво комплексу стартувало в 2022 році.

Україна та Європейський Союз домовились об’єднати ініціативи зі збереження та примноження лісів. Українська ініціатива відповідає Стратегічному плану ООН щодо лісів на 2017-2030 роки, однією з цілей якого є збільшення площі лісів на 3%.

За даними Оперативного штабу з фіксації екозлочинів рф, внаслідок дій країни-терориста довкіллю України вже завдали збитків на суму понад 1,35 трлн грн.

У Мінзахисту довкілля та природних ресурсів створили робочу групу, яка має скласти перелік інвазивних (чужорідних) видів дерев. Ці дерева будуть заборонені для відтворення лісів.

Сполучені Штати прагнуть розправитися з екологічними злочинцями, які стоять за стрімким вирубуванням лісів у бразильській Амазонії, використовуючи такі покарання, як санкції Магнітського, щоб більш агресивно боротися зі зміною клімату.

Через обміління однієї з найбільших річок у Європі Рейну, порушились логістичні ланцюги постачання товарів. Рівень води у річці різко впав внаслідок рекордної спеки в Європі та відсутності опадів на континенті.

Анна Лиса

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку