Новини    05 травня 2024 14:23

В Україні ціни на банани сягнули рекордно високого рівня


Ціни на банани в Україні та інших країнах Східної Європи зараз знаходяться на неочікувано високому рівні для цього часу року. Мале перевищення попередніх максимумів все ж має негативний вплив на майбутнє споживання цих фруктів, як інформує EastFruit..

В Україні ціна за кілограм бананів складає 1,26 долара США, що більше минулорічного рекорду в 1,23 долара. Зазвичай Україна має найнижчі ціни на банани у регіоні, але через російську агресію та блокування портів, банани доводиться ввозити через порти інших країн, що спричинило зростання цін.

Роздрібні ціни на банани в Україні варіюються від 1,7 до 1,8 долара за кілограм.

В Польщі оптові ціни також зросли і досягли 1,35 долара за кілограм, у порівнянні зі звичайними цінами 1,1-1,2 долара та минулорічним рекордом у 1,27 долара.

Андрій Ярмак з Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) вказує на дві основні причини зростання цін: зміна клімату, яка впливає на виробництво в Центральній Америці та збільшений попит на банани з Еквадору, а також високі ціни на яблука, які дозволяють торговцям підняти ціни на банани.

Зазвичай в травні спостерігається зниження попиту та цін на банани у Східній Європі, але цьогоріч, через високий попит на банани з Еквадору, оптовики не впевнені у відчутному падінні цін.

Нагадаємо, вчені-селекціонери науково-дослідного інституту садівництва, виноградарства і виноробства при Міністерстві сільського господарства Узбекистану представили нові сорти нектарина під назвами “Хосіят” та “Іфора”.

Фермери Хоккайдо виростили абсолютно новий фрукт, круглий, соковитий і солодкий, як диня, але трохи кислуватий, як лимон.

Компанія Plant & Food Research Ltd (PFR) із Нової Зеландії розробила лінійку сортів абрикоса. Виробники цієї кісточкової культури потребують нових сортів, що добре переносять умови ранньої весни, мають стабільну врожайність, гарні смакові якості, текстуру та лежкість плодів.

Новини за темою:  Бізнес просить відтермінувати єврорегламенти REACH та CLP: чому компанії не готові до нових вимог

Анатолій Лаба, селекціонер, член Асоціації селекціонерів, помологів та садівників вирощує в селі Пільний Олексинець Хмельницької області гібриди кісточкових, у тому числі й чорну абрикосу.

Червоноплідні яблука з деталізованими малюнками пам’яток архітектури та відомих картин вирощують у префектурі Аоморі на півночі Японії та експортують до Франції.

В Австралії розробляють програму селекції для підвищення жаростійкості пшениці. Cпільний проєкт між Університетом Сіднея, InterGrain, Agriculture Victoria та Департаментом первинної промисловості та регіонального розвитку Західної Австралії працює над виведенням більш стійких до спеки сортів пшениці.

Американська селекційна компанія Fall Creek Farm & Nursery вивела новий сорт лохини. Селекціонери презентували сорт PeachyBlue ‘ZF08-029’, що виділяється великими ягодами, високою врожайністю та персиковим ароматом.

Бразильський науково-дослідний інститут кави розпочав вирішальний етап у двадцятилітньому проєкті з розробки сортів кави арабіка, які природньо не містять кофеїну. На думку дослідників, ця розробка може мати значний комерційний потенціал

Вчені Каліфорнійського університету в Ріверсайді (Riverside) вивели новий сорт авокадо, який отримав назву Luna UCR™. Новий сорт авокадо має чудовий смак, шкірка його темніє, коли плоди стають стиглими. Над створенням сорту американські селекціонери працювали понад 50 років.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...