Новини / Логістика / Тваринництво / Фінанси     15 вересня 2022 12:20

В Україні зростають закупівельні ціни на свинину – аналітики


Станом на середину вересня закупівельні ціни на свинину в Україні знову почали рости. Це пов’язано із дефіцитом живця свиней.

Дефіцит кондиційної свинини спостерігається перш за все на Сході України, констатують аналітики Асоціації “Свинарі України”.

Наразі після торгів середнє підвищення котирувань на ринку складає 2-3 грн/кг. На заході країни закупівельний кілограм свинини коштує в межах 68-70 грн, на Сході через дефіцит ціни вище – до 70-72 грн/кг.

Причинами переробники називають нестачу кондиційних свиней – тобто тих, які підходять під забійні кондиції. Наразі, кажуть вони, значна частка свиней на ринку має ще “літню” забійну масу – це не дуже погано, але свиня такої маси поступається необхідній.

Також низка операторів на ринку скоротила обсяги товарних партій, або через ті самі причини вимушена пропускати реалізацію – тварини повинні набрати потрібну масу.

Втім, переважна більшість представників м’ясопереробної галузі каже, що проблеми майже не позначилися на темпах реалізації. Тоді, як чимало операторів мають труднощі із заготівлею свинини в достатніх обсягах для задоволення усіх запитів. Це, своєю чергою, спричинило значні логістичні проблеми для деяких переробників, змусивши їх збільшити радіус закупівлі та витрати.

Нагадаємо, через війну в Україні знову подорожчав цукор. Наразі він виріс на три гривні за кілограм, якщо порівнювати із ситуацією у серпні.

Тим часом в українських портах Дунаю та Великої Одеси, згідно з даними моніторингу, за підсумками минулого тижня дещо зросли ціни попиту на пшеницю.

АНТОН КОРЖ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також