Новини    31 серпня 2022 21:07

У портах України зросли закупівельні ціни на пшеницю

Підтримку цінам надає позитивна динаміка відвантажень українського зерна

В українських портах Дунаю та Великої Одеси, згідно з даними моніторингу ІА “АПК-Інформ”, за підсумками минулого тижня дещо зросли ціни попиту на пшеницю.

Підтримку цінам надає позитивна динаміка відвантажень українського зерна (якщо порівняти з попередніми місяцями з початку війни) та сподівання на її збереження. Також зростанню цін сприяла кон’юнктура внутрішнього ринку на тлі стримування продажів аграріями та посилення конкуренції при закупівлях між трейдерами та переробниками.

До того ж якщо на початку дії “зернової угоди” більшість трейдерів була сконцентрована на вивезенні сформованих запасів, то останніми тижнями в деблокованих глибоководних портах активізуються закупівлі зерна.

Втім, наразі експорт зерна з портів Чорного моря відбувається повільніше, ніж хотілося б, тому ціни залишалися на низькому рівні, співвідносному з цінами в портах Дунаю.

Читайте також: Країни G7 створять альянс для запобігання глобального голоду

Ціни попиту на пшеницю 2, 3 класу і фуражну із поставкою до портів Дунаю та Великої Одеси на кінець минулого тижня зросли до 180-205, 170-200 і 140-170 USD/т, або 7500-8400, 7300-8200 і 6400-6800 грн/т СРТ-порт.

Довідка. “Зерновий коридор” запрацював з 1 серпня, коли перше судно з українським продовольством, а саме з 26 тис. т кукурудзи, вийшло з Одеського порту. Частка України у глобальній торгівлі кукурудзою становить 16%, пшеницею – 11% і 15% ячменем у поточному маркетинговому році.

Нагадаємо, адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер заявила, що Україна та США працюють над “планом Б” відносно експорту українського зерна з країни після нападу росії на Одеський порт.

Навіть під час повномасштабної війни Україна спроможна забезпечити постачання зернових культур до Європейського Союзу, країни якого потерпають від посухи.
У липні ф’ючерси на пшеницю в Чикаго повернулися до найнижчого рівня відколи, як рф вдерлася в Україну в лютому, завершивши свій найгірший тиждень за десятиліття різким зростанням поставок сільськогосподарських товарів у Криму, що підкреслює, що зерно все ще надходить на світові ринки, попри війну
Анна Лиса
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...