Новини / Аналітика     29 травня 2023 17:29

В Україні змінилися ціни на соняшникову олію

Нині за пляшку соняшникової олії об'ємом 850 мл просять від 48,90 грн

На українському ринку соняшникова олія почала поступово дешевшати. Експерти відзначають тенденцію до зниження вартості цього рослинного продукту, передає Мінфін.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Так, у супермаркетах різних мереж ціна на цей товар знизилася. Нині за пляшку соняшникової олії об’ємом 850 мл просять від 48,90 грн.

Експерти провели аналіз цін в українських магазинах та з’ясувалося, що найдешевша ціна на продукт торгової марки “Олейна” у рітейлера Novus – 48,90 грн за 850 мл.

Дорожче олію можна купити в “Ашані” – 49,90 грн. А в Metro ціна, навпаки, підвищилася і зараз продукт коштує – 57,70 грн.

Мінфін

Зауважується, що у листопаді соняшникова олія “Олейна” в середньому коштувала 55,73 грн.

Нагадаємо, в Україні виникли серйозні проблеми у виробників олії. Деяким заводам уже довелося зупинити роботу через надвиробництво. Криза пов’язана з недостатніми квотами на експорт продукції морським коридором.

В асоціації “Укроліяпром” заявили, що не перешкоджають експорту насіння соняшнику, але пропонують запровадити механізм додаткового збору, зокрема, квотування експорту.

Як відомо, представники олійно-жирової галузі України просять Міністерство економіки України про збільшення мита на експорт насіння соняшнику до 10% з 3,5%, це дозволить переробляти його усередині країни в більш прибуткову олію, особливо в умовах скорочення врожаю олійних у 2022 році через агресію рф.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також