Новини    18 травня 2023 11:11

В Україні через надвиробництво зупиняються олійні заводи


В Україні виникли серйозні проблеми у виробників олії. Деяким заводам уже довелося зупинити роботу через надвиробництво. Криза пов’язана з недостатніми квотами на експорт продукції морським коридором.

Про це повідомив голова Комітету з фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Данило Гетманцев.

“Проблема настільки серйозна, що деякі заводи (наприклад “ОЛІС”) зупинилися у зв’язку з надвиробництвом. Переконаний, що разом із Мінінфраструктури та МінАПК ми повинні терміново втрутитися в ситуацію та виправити проблеми експорту продукції з високою доданою вартістю”, – зазначив нардеп після зустрічі із представниками асоціації “Укроліяпром”.

Як пояснив генеральний директор асоціації Степан Капшук, “Укроліяпром” вважає несправедливим та неврегульованим поточний стан із доступом до “зернового коридора”. Представники виробників олії вважають, що необхідно закріпити за кожним сектором АПК квоти, що сформує прозору та зрозумілу всім експортерам чергу.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Питання логістики вийшло на перший план у роботі галузі. Неможливість відвантажити вироблену продукцію призводить до необхідності зупиняти заводи. Такого не має бути навіть у важких умовах війни в країні… Вирішити ситуацію може виділення галузі 15 танкерів на місяць, які експортуватимуть скупчені в портах продукти”, – зазначив Капшук.

Нагадаємо, в асоціації “Укроліяпром” заявили, що не перешкоджають експорту насіння соняшнику, але пропонують запровадити механізм додаткового збору, зокрема, квотування експорту.

Як відомо, представники олійно-жирової галузі України просять Міністерство економіки України про збільшення мита на експорт насіння соняшнику до 10% з 3,5%, це дозволить переробляти його усередині країни в більш прибуткову олію, особливо в умовах скорочення врожаю олійних у 2022 році через агресію рф.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...