Посівні площі під гречкою до війни скорочувались, адже українські аграрії віддавали перевагу експортним культурам. Розповів аналітик Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Роман Нейтер, передає “Фокус”.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Так, після фактичної зупинки імпорту гречки в розпал повномасштабного вторгнення внутрішній український ринок відреагував значним підвищенням цін.
В такій ситуації аграрії, які зіштовхнулися зі суттєвими проблемами з експортом врожаю, змушені були звернути увагу на гречку.
Інтерес до цієї культури зріс, особливо серед тих, хто вже мав досвід й володів технологіями її вирощування.
Читайте також: Як вистояти та забезпечити врожайність: у компанії “Нібулон” дали поради щодо ефективності посівної
Нині гречка дійсно може бути цікавішою, ніж стандартні рішення. Я очікую, що посівна площа під гречку виросте, й навряд чи ми побачимо такий стрибок цін на гречку, як минулого року, — пояснив Нейтер.
Для малих господарств із земельним банком 100-200 га радять відвести під гречку до 10% земель.
У 2023 році гречкою мають засіяти 116,2 тис. га (+1,6 тис. га проти 2022 року). Тоді як посівні площі у 100 тис. га дозволяють повністю покрити українські потреби у сировині.
Нагадаємо, в Україні зібрали достатню кількість гречки для внутрішнього споживання: за даними Мінагрополітики, аграріям вдалося зібрати 156 тис. тонн гречки зі 115 тисяч га, через те буде можливість її експортувати у Євросоюз та інші країни.
До сівби ярих культур приступили вже 18 областей України, лідером за темпами робіт нині є Тернопільська область.
Програма USAID з аграрного і сільського розвитку оголосила запит про надання цінових пропозицій на закупівлю насіння соняшнику та добрив. Закупівля проводиться у межах субгрантової програми АГРО “Постачання ММСП добрив та посівного матеріалу для забезпечення продовольчої безпеки України”.
Українські аграрії зможуть також безкоштовно отримати насіння основних сільгоспкультур через Державний аграрний реєстр.
Фахівці академії аграрних наук України виклали своє бачення проблем і перспектив посівної кампанії 2023 року.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!