Новини    06 листопада 2022 20:33

В Україні завершується сезон тепличних томатів

Нині представники тепличних комбінатів озвучують ціни в середньому на 11% дорожче, ніж тижнем раніше

Цього тижня більшість українських тепличних комбінатів заявили про завершення реалізації томатів, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. На сьогодні місцеві комбінати в основному продають залишки даної продукції, а багато хто вже припинив реалізацію і розпочав підготовку до нового сезону. В результаті пропозиція томатів на ринку дещо скоротилася, а відпускні ціни в даному сегменті пішли вгору.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нині представники тепличних комбінатів озвучують ціни на томати в межах 50-60 грн/кг ($1,37-1,64/кг), що в середньому на 11% дорожче, ніж тижнем раніше. Активно підвищувати відпускні ціни виробникам дозволяє дуже обмежена пропозиція томату на ринку, оскільки вибірки місцевих комбінатах досить невеликі. Водночас попит на цю продукцію досить високий, що стимулює цінове зростання. При цьому компенсувати нестачу місцевого томату коштом імпортної продукції трейдерам поки що не вдається. Основні поставки ведуться з Туреччини, при цьому імпорт турецького томату поки що малооб’ємний.

Варто додати, що українським виробникам томату сьогодні вдається вести продажі вже в середньому у 2 рази дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. Водночас гравці ринку не виключають можливості подальшого зростання цін у даному сегменті, оскільки пропозиція томатів із місцевих господарств стрімко скорочується.

Нагадаємо, українські тепличні комбінати отримали можливість вкотре підвищити ціни на томати. Як відзначають самі виробники, підвищення цін викликано насамперед підвищеним попитом на тлі скорочення пропозиції тепличного томату: зниження середньодобових температур та скорочення світлового дня згубно позначилися на процесі дозрівання тепличної продукції, у зв’язку з чим вибірки у тепличних комбінатах різко скоротилися.

Ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів. Про це розповів директор департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...