Новини / Рослинництво     25 травня 2023 14:14

В Україні запровадили національний стандарт на картоплю


В Україні розробили і запровадять з 1 червня національний стандарт на продовольчу картоплю ДСТУ 9221:2023. Норми діятимуть відповідно до наказу №102 ДП “Український науково-дослідний та навчальний центр проблем стандартизації та сертифікації якості”.

Про це повідомила пресслужба “УкрНДНЦ”.

Тепер в Україні залежно від термінів збирання розрізнятимуть картоплю ранню та пізню. Залежно від якості її ділять на три класи – екстра, 1 сорт та 2 сорт. Залежно від використання картоплі може бути митим і немитим.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Національний стандарт передбачає основні характеристики та норми для картоплі з урахуванням її сортності, які описують зовнішній вигляд, запах, смак картоплі, вид її внутрішньої частини.

Стандартом вказується допустимий вміст токсичних елементів у продовольчій картоплі та подано вимоги до його калібрування. Окремі пункти присвячені маркуванню товарної етикетки картоплі, особливостям її фасування, транспортування.

Стандарт також передбачає принцип відбору проб при реалізації картоплі, методи контролю отриманих результатів.

“Цей стандарт поширюється на продовольчу картоплю ботанічних сортів (Solanum tuberosum L.) та її гібриди різних термінів дозрівання, що їх постачають і реалізовують у свіжому вигляді для споживання і встановлює вимоги до продукції”, – уточнили в “УкрНДНЦ”.

Для замовлення стандартів потрібно надіслати бланк замовлення на ел.адресу: marina.fesenko@uas.org.ua.

Нагадаємо, площі під промисловими посадками картоплі в Україні можуть суттєво зменшитися, причина тому: погодні умови, невисока маржинальність бізнесу, коштовний насіннєвий матеріал, добрива та СЗР.

При спільному випробуванні в Черкаській області сорт української картоплі “Княгиня” дав врожайність на рівні 108 тонн з гектара. Так він зайняв перше місце серед потенційних конкурентів на ринку.

Українські селекціонери вивели унікальний сорт картоплі: незабаром з неї виготовлятимуть чорні чіпси.

Професор і фахівець з картоплі в Університеті штату Вашингтон Марк Павек, у результаті багаторічних дослідів довів, що оптимальною відстанню між рядками картоплі в умовах басейну річки Колумбія є 76.2-81.28 см.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також