Новини / Фінанси     26 травня 2022 17:04

В Україні запрацює Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

Фонд покликаний кардинально змінити правила гри у фінансовому секторі на користь дрібних агровиробників.

24 травня постановою №621  Кабінет Міністрів України затвердив Порядок проведення конкурсного відбору компанії з добору персоналу, яка здійснює відбір кандидатів на посади незалежних членів ради Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, та компанії з добору персоналу, яка рекомендує розмір винагороди членам ради Фонду, що є одним із ключових нормативно-правових актів для старту роботи Фонду. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Порядок дозволить провести конкурсний відбір компанії з добору персоналу, яка буде здійснювати відбір кандидатів на посади незалежних членів ради Фонду та надасть рекомендації щодо розміру винагороди членам ради Фонду, а загальним зборам Фонду за результатами конкурсу призначити незалежних членів ради Фонду.

Крім того, визначаються основні завдання компанії, яка здійснює відбір кандидатів, а саме: пошук на внутрішньому та міжнародному ринку потенційних кандидатів; формування списку кандидатів (мінімум три кандидати на кожну посаду); подання списку кандидатів на розгляд конкурсної комісії.

Окрім цього, постановою затверджуються заява про участь у конкурсі та шкала оцінювання учасників конкурсу.

Читайте також: Ціни на продовольство оновили історичний максимум

Довідка. У листопаді Верховна Рада України прийняла Закон про створення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, на момент підписання вже була розроблена та чітко прописана вся дорожня карта із запуску роботи Фонду.
Фонд покликаний кардинально змінити правила гри у фінансовому секторі на користь дрібних агровиробників. Він надаватиме кредитні гарантії для первинних виробників сільгосппродукції, що обробляють не більше 500 га землі. Гарантії від Фонду надаватимуться на строк до 10 років у розмірі до 50 % непогашеної суми основного  боргу перед фінустановою. Це суттєво знизить для банків ризики кредитування дрібних аграріїв. Отже, відсоткові ставки мають стати доступнішими, а строки кредитування – тривалішими.

Нагадаємо, в умовах військової агресії росії для тваринництва важлива пряма підтримка, направлена на збереження поголів’я, створення нових потужностей, кредитування, тощо, адже ферму на паузу не поставиш.

Стало відомо, що Уряд підтримує сільськогосподарських товаровиробників в умовах воєнного стану в межах Державної програми “5-7-9”.

Раніше Landlord повідомляв, що Україна має у пріоритеті відновлення експорту зерна та проведення посівної кампанії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також