Новини / Садівництво     04 лютого 2019 13:41

В Україні зафіксовано рекордні запаси яблук за всю історію – 280 тис. тонн

У вітчизняних сховищах станом на початок лютого лишається рекордна кількість за всю історію незалежної України яблук. Це – 280 тис. тонн, що на 42% більше, ніж в аналогічний період торік.

Про це повідомляє EastFruit.

Сьогодні з рекордними запасами яблук Україна входить до п’ятірки країн Європи з найбільшими запасами цих фруктів – після Польщі, Італії, Німеччини та Франції. Також це означає, що вітчизняні запаси більші, ніж у Молдові й Сербії. Останні дві країни – головні постачальники яблук до РФ.

ЧитайтеТОП-6 причин, чому фермери не можуть вигідно продати яблука

Експерти пояснюють такий розмір запасів трьома причинами:

  • рекордний урожай яблук 2018-го;
  • швидкі темпи будівництва та вводу в експлуатацію фруктосховищ (це дозволило зберегти значний обсяг продукції до зимового періоду);
  • низькі темпи експорту в першій половині сезону 2018/19 років через значну конкуренцію на іноземних ринках.

ЧитайтеЗа тиждень українські яблука стали найдешевшими в Східній Європі

«З серпня 2018-го по січень 2019-го українські фермери експортували лише 23 тис. тонн яблук. Що на 2% більше за попередній аналогічний період. Зважаючи на рекордний врожай, садоводам необхідно збільшити експорт практично в рази. Інакше навесні доведеться утилізовувати продукцію та віддавати її за безцінь. Це призведе до падіння на внутрішньому ринку», – прокоментував ситуацію Андрій Ярмак, економіст ФАО.

Як раніше повідомляв Landlord, Україна має значний потенціал для збільшення експорту яблук до країн Близького Сходу. По-перше, східні ринки щороку зростають щонайменше на 9%, тоді як європейські знижуються. По-друге, українські аграрії можуть вирощувати преміальну продукцію, яка користуватиметься там попитом.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також