Новини / Садівництво     02 лютого 2019 14:59

За тиждень українські яблука стали найдешевшими в Східній Європі

Минулого тижня ціни на яблука в країнах Східної Європи то піднімалися, то знижувалися залежно від країни та сорту продукції. У Польщі подорожчали сорти «Гала» та «Айдаред», у Таджикистані – «Ренет Симиренко», а в Грузії зросли в ціні яблука «Голден» та «Джонаголд». В Україні окремі сорти теж піднялися в ціні, однак не зважаючи на це, вітчизняна продукція лишається найдешевшою на іноземних ринках.

Про це повідомляє EastFruit.

Ціни на українські сорти «Айдаред» та «Джонаголд» минулого тижня були стабільними. Також майже не мінялася вартість продукції в сегменті «Фуджі».

Натомість піднялася в ціні продукція сорту «Ренет Симиренко» та «Гала». Яблука останнього продавалися по 33 центи за кг.

ЧитайтеЕксклюзивні сорти яблук Нової Зеландії – які переваги

Здорожчали на 17% яблука сорту «Грані Сміт». Фермери збували їх всередньому по 25 центів за кг. А вартість яблук «Голден» усередньому впала на 14% – до 22 центів за кг.

Водночас, не зважаючи на ріст цін на українську продукцію, вона лишається однією з найдешевших на ринку Східної Європи.

Як раніше повідомляв Landlord, Україна має значний потенціал для збільшення експорту яблук до країн Близького Сходу. По-перше, східні ринки щороку зростають щонайменше на 9%, тоді як європейські знижуються. По-друге, українські аграрії можуть вирощувати преміальну продукцію, яка користуватиметься там попитом.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також