Новини / Садівництво     22 січня 2019 15:52

Які яблука люблять на Близькому Сході. Експерти дали поради садівникам

Україна має значний потенціал для збільшення експорту яблук до країн Близького Сходу. По-перше, східні ринки щороку зростають щонайменше на 9%, тоді як європейські знижуються. По-друге, українські аграрії можуть вирощувати преміальну продукцію, яка користуватиметься там попитом.

Про це повідомляє EastFruit.

Щороку країни Близького Сходу купують біля 1,3 млн. тонн яблук. Найбільше імпортує Єгипет. Тому профільні асоціації та міністерства наразі працюють над налагодженням стосунків саме з єгипетськими закупівельниками.

Ринки з купівлі яблук, які найкраще зростають, це – Ірак, Сирія, Ізраїль та Йорданія. Однак, найвищу ціну готові заплатити в Ізраїлі, ОАЕ, Саудівській Аравії та Кувейті.

Читайте: Яблука дорожчають. Чи варто фермерам збувати товар?

Головні умови – дрібний розмір та висока якість продукції. Річ у тім, що в країнах Близького Сходу найбільшим попитом користуються такі сорти як зелений «Голден», «Ред Делішез», «Гала» та «Грені Сміт».

Також важливим аспектом є якість продукції. Споживачі на Близькому Сході краще купують яблука преміум-сегменту. Лідер у поставці яких поки що Італія, Франція, США та Чилі. Проте експерти вважають, що Україна може вирощувати та поставляти значну кількість висококласних яблук.

Як раніше повідомляв Landlord, сезон–2018 став шаленим для українських виробників яблук. Рекордний валовий збір плодів збігся з високим виробництвом яблук у країнах ЄС і зробив і без того високу конкуренцію на цьому ринку просто надмірною. Склалася дивна ситуація: у розпал сезону збір яблук припинили невеликі господарства, бо ціни на ринку не окупали навіть виробничі затрати і сади стояли занедбані. Тому виробникам дали поради, як краще реалізувати власну продукцію.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також