Новини    19 березня 2023 19:07

В Україні вивели нову породу курей

Дослідники НААН пропонують свої нові розробки

Державна дослідна станція птахівництва НААН України досліджує нові поєднання і пропонує населенню нові розробки — слобожанка (кури-несучки) і грай — кури з чітко вираженою подвійною продуктивністю (півники на відгодівлю на м’ясо, а курочки — на яйце), розповів директор Державної дослідної станції птахівництва НААН України Олег Катеринич, передає AgroPortal.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зусиллями науковців станції зберігається український генофонд курей різного напряму продуктивності:

  • яєчного — бірківська барвиста;
  • яєчно-м’ясного — полтавська глиняста — єдина офіційно зареєстрована порода українських курей;
  • 2 популяції ресинтезованих українських курей із зозулястим та чорним забарвленням оперення;
  • м’ясо-яєчного — геркулес білий та геркулес кольоровий;
  • генофонд індиків породи біла широкогруда, а саме дві вихідні лінії кросу Харківський середнього типу.

Наші кури дають соковите м’ясо та зносять унікальне енергетичне яйце з умістом жовтка на 5-10% більше, ніж містять “магазинні”. А індики мають оптимальний розмір та масу тіла, яка “підходить” нашим українським родинам, тобто жива маса самця — близько 20 кг (тушка 15-18 кг), самки — 10 кг (тушка 7-8 кг). Також птиця характеризується відмінною адаптаційною здатністю до місцевих умов утримання та високою життєздатністю, — зазначив Катеринич.

Нагадаємо, німецький підприємець, що тримає органічну ферму поблизу міста Нердлінген, збудував спеціальний міст завдовжки 40 метрів, аби його кури могли переходити на луг через автомобільну трасу.

Науковці установ Відділення ветеринарної медицини Національної академії аграрних наук (НААН) розробили технологічний регламент виготовлення вакцини проти гемофільозу курей.

У Європі найбільший в історії спалах пташиного грипу зафіксували у січні 2022 року. В Європі було підтверджено 675 випадків зараження диких птахів і 534 випадки зараження домашніх тварин. Також було відзначено, що минулого року випадки пташиного грипу були виявлені у ссавців, зокрема у рудих лисиць.

Також у Болгарії знищать 19 тисяч курей через спалах пташиного грипу. Це третій спалах пташиного грипу на птахофабриці у селі Криве Поле неподалік міста Хаскове за останні три роки.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...