Новини / Тваринництво     13 грудня 2022 10:02

В Україні розробили вакцину проти гемофільозу курей


Науковці установ Відділення ветеринарної медицини Національної академії аграрних наук (НААН) розробили технологічний регламент виготовлення вакцини проти гемофільозу курей.

Про це в своїй доповіді зазначив президент НААН Ярослав Гадзало на засіданні загальних зборів Національної академії аграрних наук України.

За його словами, вітчизняна розробка адекватно замінить імпортні аналоги.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Гемофільоз птиці (інфекційний риніт) – гостре ензоотичне високонтагіозне захворювання верхніх дихальних шляхів свійської птиці, насамперед курчат і курей, що характеризується катаральним запаленням слизових оболонок носової порожнини, кон’юнктиви та повітроносних пазух, а також підшкірним набряком голови і в рідкісних випадках – пневмонією.

Хвороба характеризується низькою смертністю. Проте велика кількість ураженої птиці та зменшення яйценосності можуть спричинити значні економічні втрати. До того ж риніт часто стає причиною інших захворювань – таких, як мікоплазмоз.

Нагадаємо, раніше у США довелося знищити понад 22,8 мільйона птахів через епідемію пташиного грипу. Рекорд пташиного грипу в Сполучених Штатах був встановлений у 2014-15 роках, коли на 200 птахофабриках у 15 штатах було забито 50 мільйонів курей та індиків. Хвороба в 2014-15 роках коштувала птахівництву 3 мільярди доларів і потребувала ще 1 мільярд доларів федеральних витрат.

У Європі найбільший в історії спалах пташиного грипу зафіксували у січні 2022 року. В Європі було підтверджено 675 випадків зараження диких птахів і 534 випадки зараження домашніх тварин. Також було відзначено, що минулого року випадки пташиного грипу були виявлені у ссавців, зокрема у рудих лисиць.

Також у Болгарії знищать 19 тисяч курей через спалах пташиного грипу. Це третій спалах пташиного грипу на птахофабриці у селі Криве Поле неподалік міста Хаскове за останні три роки.

Французькі виробники фуа-гра зіштовхнулися із катастрофою. Великий спалах пташиного грипу цієї зими і навесні призвів до серйозної нестачі для нового виробничого циклу.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також