Новини    03 грудня 2022 11:06

В Україні ввели плату за вилов деяких видів океанічної риби та креветок


Уряд вніс зміни до Порядку справляння плати за спеціальне використання водних біоресурсів і розмірів плати за їх використання.

Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів України від 29.11.2022 № 1331 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 лютого 2020 р. № 125”.

Змінами передбачено встановлення розмірів плати за спеціальне використання деяких видів водних біоресурсів (антарктичного та патагонського іклачів, антарктичного криля) під час їх спеціального використання за межами юрисдикції України.

Відтепер сплата за спеціальне використання антарктичного іклача складає 5320,98 грн/т, патагонського іклача – 2793,13 грн/т та антарктичного криля – 111,6 грн/т.

У результаті ми очікуємо на збільшення надходжень коштів до місцевих бюджетів, адже раніше промислові рибалки, які рибалили за межами юрисдикції України, взагалі не сплачували до бюджету України коштів за спецвикористання цих видів водних біоресурсів, – прокоментували новацію у Мінагрополітики України.

Довідково:

У 2021 році суднами під державним прапором України було добуто 22187 тонн антарктичного криля та 981 тонну іклачів.

Нагадаємо, з метою збереження та охорони раків у період їх спарювання та виношування ікри, з 1 грудня 2022 року у більшості українських водойм розпочинається заборона на вилов річкових раків.

У 2022 році, у зв’язку з війною, розпочатою РФ, та введенням воєнного стану промисловий вилов припинили або частково припинили близько 80 % користувачів водних біоресурсів.

Держрибагентство просить переробників риби в усіх областях України допомогти з виробництвом консерви для потреб армії.

За результатами 44-ої щорічної сесії Організації з рибальства в північно-західній частині Атлантичного океану (НАФО) Україні на 2023 рік виділено національну квоту на вилов морського окуня в обсязі 150 тонн.

Рибну галузь очікують істотні законодавчі зміни — вже розроблено кілька нормативних актів, які стосуються електронної системи управління рибальством.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...