Новини    09 травня 2023 17:44

В Україні відсіяли перший мільйон гектарів кукурудзи

За минулий тиждень всього посіяно 952,4 тис. га зернових та зернобобових культур

Станом на початок травня всіма категоріями господарств посіяно 2 млн 320 тис. га зернових та зернобобових культур, з яких:

  • ярої пшениці – 235,9 тис. га;
  • ярого ячменю – 712,1 тис. га;
  • гороху – 128,6 тис. га;
  • вівса – 132,2 тис. га;
  • кукурудзи – 1059 тис. га;
  • гречки – 3,1 тис. га;
  • проса – 8,4 тис. га;
  • інших зернових та зернобобових – 40,9 тис. га.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

За минулий тиждень всього посіяно 952,4 тис. га зернових та зернобобових культур, у лідерах сільгосптоваровиробники Кіровоградщини – 129 тис. га. Сівбу цукрових буряків проводять аграрії 14 областей, посіяно – 179,2 тис. га. Соняшник сіють аграрії всіх областей, посіяно – 1485 тис. га, найбільше на Полтавщині — 235,9 тис. га.

Читайте також: Українці закупили вдвічі більше товарів для посівної проти минулого року

19 областей проводять сівбу сої, посіяно – 173,6 тис. га.

Нагадаємо, у Кілійській громаді Ізмаїльського району Одещини стартувала сівба рису. Перша вода пішла для затоплення рисових чеків СВК “Маяк” на площі 402 га.

Посівна в Україні минулого тижня дещо пожвавилася після дощів, холодів та паводку. Аграрії працюють в усіх регіонах України.

Мінагрополітики ініціювали спільно зі Світовим Банком та IFC програми кредитування українських фермерів, які дозволять забезпечити необхідні ресурси для посівних та збиральних кампаній 2023 року. Про це заявив міністр АПК України Микола Сольський під час виступу на спільному заході з ФАО, країнами Групи Семи, Польщі, Молдови, Румунії та Нової Зеландії.

МХП безплатно роздасть громадам насіння овочів і квітів для посівної-2023.

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку оголосила запит про надання цінових пропозицій на закупівлю насіння соняшнику та добрив. Закупівля проводиться у межах субгрантової програми АГРО “Постачання ММСП  добрив та посівного матеріалу для забезпечення продовольчої безпеки України”.

Українські аграрії зможуть також безкоштовно отримати насіння основних сільгоспкультур через Державний аграрний реєстр.

Фахівці академії аграрних наук України виклали своє бачення проблем і перспектив посівної кампанії 2023 року.

Відсутність атмосферних опадів та поява теплих погожих днів створили сприятливі умови для проведення весняного посіву на Рівненщині.

На Вінниччині підприємства переглянули технологічні процеси вирощування культур щодо оптимізації та раціонального використання матеріально-технічних ресурсів. Нині очікується, що структура посівних площ у 2023 році зазнає певної трансформації.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...