Новини / Аналітика / Фінанси     02 лютого 2023 13:13

В Україні відновили роботу 54% компаній – членів ЄБА


На сьогодні повністю відновили роботу 54% компаній – членів Європейської бізнес асоціації (ЄБА), ще 46% – працюють з певними обмеженнями.

Такі дані чергового опитування підприємців оприлюднила ЄБА.

“Попри труднощі сьогодні усі компанії асоціації, що взяли участь у опитуванні, працюють, а саме 54% – у повному обсязі, а 46% – з деякими обмеженнями. У жовтні минулого року в повному обсязі працювали 44% компаній”, – йдеться в повідомленні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Серед бізнесів, що працюють частково, 44% обмежили географію діяльності, 23% закрили частину офісів/торгових точок/відділень, а 14% перевели діяльність в онлайн.

Як наголошують в ЄБА, за підсумками року більшість компаній повідомляють про падіння їхніх доходів у доларах США: у 29% відбулось падіння до 20%, у 54% – падіння на 21% і більше. Про зростання доходів звітувало 11% опитаних.

Водночас показник фінансової стабільності компаній покращується – 27% опитаних мають фінансові резерви на пів року, 23% – на рік, 36% – на рік та більше.

Читайте також: Збитки українського бізнесу за час війни сягнули 13 мільярдів доларів – KSE

Згідно із оприлюдненими даними, 40% компаній зазнали безпосередньо втрати, до того ж 25% мають активи на окупованих територіях. Здебільшого – це обладнання, техніка, нерухомість, транспорт. Втрати бізнесу залишаються доволі високими: 32% повідомляють про втрати до $1 млн, 36% – про втрати в діапазоні $1-10 млн, 16% – про втрати понад $10 млн.

Головним викликом бізнесу на даний час є перебої з енергопостачанням – вплив ракетних атак на свою діяльність відчувають 89% (у жовтні – 47%).

Нагадаємо, Міністерство економіки України пропонує скасувати 47% інструментів державного регулювання: дозволів, ліцензій, декларацій погоджень.

Через війну та частково – невизначеність перспектив реалізації податкової реформи в Україні темпи релокації підприємств за кордон значно перевищують показники внутрішнього переміщення.

Український бізнес оцінив податковий режим в Україні за період воєнного часу. Переважна кількість респондентів оцінила податкові умови ведення бізнесу як незадовільні.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також