Новини    10 серпня 2023 11:11

В Україні ухвалили новий закон про державні резерви


Верховна Рада прийняла Закон “Про державні резерви” №9079, що спрямований на реформування чинної системи державного матеріального резерву. За ухвалення документа в цілому проголосувало 255 народних депутатів.

Про це повідомив народний депутат від фракції “Голос”, перший заступник голови парламентського Комітету з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк у Telegram.

Він зазначив, що закон передбачає розмежування понять “державний матеріальний резерв” і “мобілізаційний резерв”. Подано визначення балансоутримувачів державного матеріального резерву та мобілізаційного резерву. Центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державних резервів, делеговано повноваження з перевірки наявності матеріальних цінностей державних резервів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Документ оновлює принципи та напрями формування номенклатури матеріальних цінностей; закріплено поняття “резервування”, порядок та критерії відбору резервантів; удосконалено порядок проведення оновлення матеріальних цінностей.

Закон передбачає можливість зберігання пального на території країн Європи.

Крім того, запроваджуються штрафні санкції для підвищення дисципліни суб’єктів господарювання, а рішення про застосування фінансових санкцій визнається виконавчим документом. Центральні органи виконавчої влади, що реалізують держполітику у сфері державних резервів, звільняються від сплати судових зборів.

Як зазначив народний депутат, заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Олексій Мовчан, Закон “Про державні резерви” дозволить:

  • створити достатній рівень запасів матеріальних цінностей;
  • забезпечити їх належне зберігання та своєчасне оновлення;
  • розвивати виробничі потужності суб’єктів господарювання;
  • отримувати додатковий дохід;
  • сприяти виробництву більшої кількості товарів.

Нагадаємо, у березні Верховна Рада України прийняла за основу урядовий проєкт закону про державні резерви (№9079 від 03.03.2023 р.).

Наразі Держрезерв організовує виконання затверджених Кабміном завдань щодо формування, зберігання, обслуговування, розміщення, відпуску, використання, поповнення та освіження (поновлення) запасів державного матеріального резерву, дотримання нормативних умов їх кількісного та якісного стану та несе відповідальність за їх виконання.

Для збільшення обсягів експорту та створення додаткових можливостей зберігання зерна в Україні планується відкриття міжнародного резервного фонду агропродукції.

Для цього опрацьовуються кілька ініціатив:

  • зареєстрований законопроєкт щодо скасування мит на імпорт рукавів, мішків для тимчасового зберігання та відповідного обладнання;
  • розглядається варіант допомоги міжнародних партнерів у будівництві підлогових зерносховищ.

Міністерство економіки України рекомендує не закуповувати до державного резерву м’ясних консервів, натомість зосередитися на поповненні резервів товарами інших груп.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...