Новини / Ринок землі     18 січня 2022 08:45

В Україні створять державний земельний банк

Лише 5% аграріїв наразі мають змогу отримати кредити в іноземних банках

Створення Державного земельного банку має стратегічне значення для України в умовах вільного ринку землі. Правильно його створювати у кооперації з міжнародними фінансовими інститутами, заявив Леонід Козаченко, президент Української аграрної конфедерації. Про це повідомляє zemliak.

Козаченко заявив, що сільське господарство потребує довгострокових фінансових ресурсів. Сьогодні практично жоден український банк не може надавати такі ресурси, бо йдеться про земельні кредити строком на 5-10 років. В умовах вільного ринку — це той оптимальний строк, щоб повернути кошти за купівлю землі. Давати таке кредитуваннями міг би спеціалізований земельний банк — строком на більше ніж 5 років.

За його словами, лише 5% аграріїв наразі мають змогу отримати кредити в іноземних банках.

«Правильним і дієвим було б створення зараз Державного земельного банку у кооперації з міжнародними фінансовими інститутами. Ще 4 роки тому на Всесвітньому економічному форумі у Швейцарії на круглому столі щодо землі багато великих міжнародних фінансових інститутів були готові дати Україні кошти під заставу державних земель у рамках такого банку», — додав Козаченко.

Раніше Landlord повідомляв, що Світовий банк може виділити Україні €300 млн для економічного відновлення.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також