Новини    31 жовтня 2022 15:27

Що робити у разі аварійного знеструмлення зерносушарки: поради від KMZ Industries

У разі тривалої зупинки існує велика ймовірність залягання зерна в останніх 2-3 секціях

У KMZ Industries дали декілька порад, що робити, якщо на елеваторі під час роботи зерносушарки раптово зникло живлення і немає можливості його швидко відновити.

Слід дотримуватись наступних дій:

1. Для сушарок з газовими та рідкопаливними пальниками – перевірити, чи вимкнувся пальник – має вимикатись автоматично при відсутності живлення. Якщо не вимкнувся автоматично, вимкнути вручну. Для сушарок на теплогенераторі – перекрити подачу гарячого повітря від теплогенератора до сушарки та закрити всі шибери забору повітря на теплогенераторі.

2. Забезпечити природну вентиляцію сушарки:

  • Перевірити, чи відкриті жалюзі/кришки витяжних вентиляторів.
  • Відкрити оглядові люки та зняти дві переставні перегородки зони охолодження для сушарок без рекуперації. Для сушарок з рекуперацією відкрити двері доступу до камери відпрацьованого повітря.

3. У разі тривалої зупинки існує велика ймовірність залягання зерна в останніх 2-3 секціях (верхні секції) сушарки, тому необхідно перевірити чи рухається продукт у вказаних секціях. Для цього, після відновлення живлення і повторного запуску сушарки, оператор має піднятись на верхній ярус та пересвідчитись, що продукт рухається під час декількох вивантажень. У разі виявлення залягання продукту, зерносушарку необхідно вивантажити до рівня залягання зерна, і пересвідчитись у сході продукту.

“У випадку тривалого відключення світла при мінусових температурах можливе налипання та намерзання вологого продукту на стінки шахти сушарки. Раптове сходження такого продукту може негативно вплинути на конструктивну стійкість зерносушарки. Тому, в такому випадку доцільно зробити вивантаження продукту через люки аварійного вивантаження”, – зауважили в компанії.

Якщо є генератор електроенергії можна діяти протягом двох діб за наступним алгоритмом:

  • Вимкнути пальник.
  • Зупинити все вантажо-розвантажувальне обладнання та вивантажувальні механізми.
  • Охолоджувати зерно вентиляторами зерносушарки протягом 10-40 хвилин, щоб його температура зрівнялася з атмосферною температурою (різниця між температурою зерна та атмосферною має бути не більше +30°С).
  • Вимкнути вентилятори.
  • Повторювати вентилювання по 30 хвилин принаймні кожні 12 годин, щоб утримати “градієнт вологості” (різниця між рівномірною вологістю продукту та вологістю в серцевині, ядрі зерна).
  • При поверненні електроенергії на елеваторі завантажити зерно до транспортної системи елеватора, щоб повністю завершити процес сушіння цієї партії зерна в режимі рециркуляції зерна.

Наголошують, якщо за дві доби електроживлення елеватора не відновилося, то розвантажити зерносушарку та провіювати зерно допоки не з‘явиться можливість повернутися до процесу сушіння.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що зерновим коридором відправлено вже близько 400 суден із продовольством.

Олександра Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...