Новини    09 листопада 2023 16:57

В Україні планують змінити правила поводження з агрохімікатами: про що мовиться

Зокрема планується уповноважити центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони довкілля затверджувати форми та зміст етикеток пестицидів і агрохімікатів

До парламенту внесли законопроєкт №10207, який присвячений правилам маркування і поводження з агрохімікатами, повідомляє AgroPolit.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Проєкт передбачає наступні зміни:

  • уповноважити центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони довкілля затверджувати форми та зміст етикеток пестицидів і агрохімікатів;
  • надати перехідний період у 8 місяців для приведення етикеток пестицидів і агрохімікатів до вимог Закону України “Про пестициди і агрохімікати”.

Зміни мають на меті усунути юридичну колізію, які відбуваються на сьогодні, коли, з одного боку, компетентний орган влади не може встановити чіткі вимоги до етикетки пестицидів і агрохімікатів у зв’язку з відсутністю відповідних повноважень, а з іншого представники бізнесу не можуть виконати зобов’язання щодо зміни етикеток у зв’язку з відсутністю як чітких вимог регулятора, так і зрозумілого перехідного механізму.

На думку авторів, прийняття проєкту: сприятиме проведенню посівної кампанії 2024 року, підвищить прозорість процедури державної реєстрації пестицидів і агрохімікатів, встановить чіткі вимоги до етикеток пестицидів і агрохімікатів.

Нагадаємо, під час весняної посівної кампанії Ostchem RETAiL вдалось реалізувати 110 тисяч тонн мінеральних добрив.

У господарстві “Харківське насіння” відмовилися від застосування фосфорних і калійних добрив. Висіваючи покривні культури, за рік можна підняти рівень фосфору в ґрунті на 20-40 кг, калію – на 30-50 кг.

“Кернел” значно зменшив застосування добрив, оскільки в Україні виникли значні складнощі з логістикою імпорту.

ТОВ “Завод Кобзаренка” представив нову модель розкидача органічних добрив РОД-12 вантажопідйомністю 14 тонн.

Норвезький виробник добрив Yara побудує у Великій Британії спеціальний завод з виробництва біостимуляторів вартістю у $150 млн.

Україна виробить близько 100 тис. т селітри в серпні та вийде на рекордні 220+ тис. т за всіма видами азотних добрив. Це найбільший показник з березня 2022 року.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...