Новини    11 січня 2018 07:09

В цьому році не всі аграрії отримають гроші на відшкодування вартості техніки


Не зважаючи на зростання на 42% у порівняні з минулим роком фінансування програми відшкодування вартості техніки та обладнання, не всі аграрії зможуть скористатись програмою.  Про це повідомляють в Українському клубі аграрного бізнесу. Головною причиною є невеликий перелік техніки, за які держава компенсує  гроші.

Цього року сума коштів передбачених у Держбюджеті на підтримку агропромислового комплексу  становить 6,3 млрд гривень, з них на компенсацію придбання техніки виділено 945 млн гривень. У минулому році сума фінансування на ці цілі становила 550 млн грн. З цих грошей, у 2017 році використали лише 24%, що становить трохи більше 134 млн грн відшкодування. За цим механізмом  вітчизняні аграрії придбали близько 80 тракторів, 1 зернозбиральний комбайн і більше 2000 одиниць ґрунтообробної та посівної техніки на загальну суму 804,3 млн грн.

На думку Олега Нестерова, координатора комітету техніки Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) збільшення суми фінансування програми майже удвічі, виглядає нелогічним, навіть з врахуванням того, що ринок техніки минулого року зріс.

«Передумов для значного зростання попиту на вітчизняну техніку не спостерігається, особливо на фоні нарощення вітчизняними агровиробниками імпорту с/г техніки. Так, за 10 місяців 2017 року поставки в Україну тракторів та комбайнів іноземного виробництва зріс у 1,6 рази, а ґрунтообробної техніки – збільшилися удвічі. Навіть якщо врахувати загальний тренд зростання ринку техніки, буде використано лише половина із виділених коштів», – зауважив він.

В УКАБі пропонують змінити порядок такої держпідтримки. Зокрема пропонується розширити перелік техніки і обладнання, що підпадають під програму.

«Маючи майже мільярд гривень на технічне переоснащення для виробників, сумнівно, що він буде використаний на 100 і навіть на 60% на ці цілі, зважаючи на рівень використання коштів минулого року. Тому ми пропонуємо розширити перелік техніки і обладнання, яке підпадає під програму компенсації. Наприклад, додати до нього безпілотні літальні апарати/дрони  для сільського господарства або обладнання для елеваторного господарства», – зазначив Олег Нестеров.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...