Новини / Технології     11 квітня 2024 13:44

В Одеській області підприємству передали обладнання для ремонту системи зрошення


Організація водокористувачів (ОВК) “Вода життя” отримала першу партію обладнання для покращення насосних станцій Суворовської зрошувальної системи в рамках Програми USAID АГРО.

Згідно зі заявою Програми USAID АГРО на Facebook, надано 5 ультразвукових лічильників води та 4 вакуумних насоси.

Зазначається, що нове обладнання споживає значно менше енергії, що дозволить оптимізувати використання ресурсів. Як результат, в рамках цього проєкту з модернізації меліоративних об’єктів ОВК “Вода життя” зможе відновити полив на площі не менше 100 га та підвищити врожайність, навіть в умовах спекотного степу Одещини.

Нагадаємо, у зв’язку з катастрофою на Каховській ГЕС частина полів компанії “ПАЕК”, що розташовані в Баштанському районі на Снігурівщині (Миколаївська область), опинилися під водою. Наразі сказати про точну кількість затопленої території неможливо, як і оцінити збитки від втраченого врожаю.

У березні український бізнесмен Юрій Кормишкін, якому належить агрохолдинг Південна аграрно-експортна компанія (ТОВ “СП “ПАЕК”), отримав поранення внаслідок підриву трактора на полі в Миколаївській області.

Вперше за два роки компанія ПАЕК збирає врожай на деокупованих полях, повідомив власник групи компаній Юрій Кормишкін.

У 2023 році Україна відновила будівництво овочесховищ, яких було побудовано 15 одиниць загальною потужністю близько 10 тис. тонн, повідомив “Інтерфакс-Україна” комерційний директор ТОВ “Ван Дайк Технікс” Андрій Марущак. Примітно, що для будівництва аграрії використовували власні кошти, зароблені від реалізації овочів за рекордними цінами, що встановилися восени-навесні 2022-2023 МР через дефіцит цієї продукції в країні, викликаний втратою основних овочівницьких регіонів – Херсонської та Запорізької областей

Важливим є будівництво овочесховищ довготривалого зберігання: багато регіонів збільшили обсяги посівів овочів, що має вплинути на їхню ціну.

ТОВ “Поділля овочі” планує побудувати склади зберігання для овочів. Це дозволить підприємству розширити період продажу цибулі з вересня по березень.

Новини за темою:  Гранти до 10 тисяч євро: українські жінки-підприємиці можуть отримати фінансування на агробізнес

На Вінниччині нестача складських приміщень для зберігання плодоовочевих культур. Представники Мінагрополітики на чолі з директором Департаменту аграрного розвитку Ігорем Віштаком взяли участь у виїзній робочій нараді з питань розвитку плодоовочевого сектору на Вінниччині. До засідання також долучилися представники обласних військових адміністрацій з питань розвитку АПК Вінницької, Житомирської, Хмельницької, Чернівецької областей, науковці та агропідприємці.

У цьому сезоні овочеві плантації на тимчасово окупованих територіях швидко замістили виробники в інших регіонах, які раніше не вирощували ці культури.

У 2024 році на Одещині продовжиться реалізація проєкту з меліорації, затверджено 12 пріоритетних об’єктів відновлення зрошення в області на суму 750 млн грн, згідно з “Програмою соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на 2023 рік та основні напрями розвитку на 2024-2025 роки”.

У 2024 році в ТОВ СП “ПАЕК” будуть значно збільшені площі під висадку овочів. Перші 50 га уже відведено під урожай наступного року.

На тлі повномасштабної війни та значних економічних втрат в Україні у 2023 році інфляція, за прогнозами уряду, не сповільниться і може сягнути 28% у разі песимістичного сценарію. Найбільше вона проявиться у подорожчанні продуктів.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також