Новини    13 серпня 2023 14:44

На Одещині можуть збільшити урожайність овочів на 85% завдяки зрошенню

Для реалізації цієї мети в регіоні є родючі землі, однак необхідно реконструювати та модернізувати меліоративні зрошувальні системи

У 2024 році на Одещині продовжиться реалізація проєкту з меліорації, затверджено 12 пріоритетних об’єктів відновлення зрошення в області на суму 750 млн грн, згідно з “Програмою соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на 2023 рік та основні напрями розвитку на 2024-2025 роки”, передає Юг.Today.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Проєкт передбачає відновлення системи зрошення орієнтовно до 100 тис. га землі, збільшення урожайності в регіоні зернових культур на 50%, овочів — на 85%.

Керівництво Одеської області має намір посилювати розвиток овочівництва та садівництва, що сприятиме створенню та ефективному функціонуванню переробних плодово-овочевих підприємств. Для реалізації цієї мети в регіоні є родючі землі, однак необхідно реконструювати та модернізувати меліоративні зрошувальні системи. Пріоритетне значення також має розбудова мережі промислових холодильних фрукто- та овочесховищ вздовж магістральних автошляхів.

Нагадаємо, агентство США з міжнародного розвитку (USAID) запустило програму “Агро”, в межах якої інвестують понад 70 млн грн в пілотні проєкти модернізації зрошення в Україні.

Дві організації водокористувачів отримали по 18 мільйонів гривень кожна від Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) для модернізації зрошувальних систем.

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №7577 про вдосконалення системи управління об’єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем.

Прийнятий у 2022 році закон про організації водокористувачів надав можливість аграріям об’єднатися в ОВК та передати їм меліоративні системи так званого «нижчого рівня». Станом на червень утворено вже 20 організацій водокористувачів. Крім того, через систему Державного земельного кадастру на Одещині зареєстрована перша в Україні меліоративна мережа.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...