Новини / Аналітика / Рослинництво     12 вересня 2023 19:07

На Вінниччині нестача складських приміщень для зберігання плодоовочевих культур

Фермери Вінниччини скаржаться на нестачу приміщень для зберігання продукції

Представники Мінагрополітики на чолі з директором Департаменту аграрного розвитку Ігорем Віштаком взяли участь у виїзній робочій нараді з питань розвитку плодоовочевого сектору на Вінниччині. До засідання також долучилися представники обласних військових адміністрацій з питань розвитку АПК Вінницької, Житомирської, Хмельницької, Чернівецької областей, науковці та агропідприємці.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Місцеві фермери поділилися власним досвідом з організації вирощування плодоовочевих культур та розповіли про перспективи розвитку господарств у нинішніх умовах.

Зокрема аграрії акцентували на проблемі обмеженої кількості кваліфікованих спеціалістів з питань застосування сучасних технологій вирощування та зберігання фруктів і овочів. Крім того, повідомили про нестачу складських приміщень для зберігання продукції.

За словами Віштака, озвучені питання будуть опрацьовані спільно з науковцями і агробізнесом у пошуках оптимальних рішень.

Довідка. У цілому по Україні площі посівів овочів у 2023 році становлять 392 тис. га, (на 4,6 % більше, ніж у 2022 р.),  під картоплю – 1210 тис. га (на 0,5 % більше, ніж у 2022 році). На 1 січня 2023 року загальна площа плодово-ягідних насаджень по всіх категоріях господарств склала 193,4 тис. га.

Нагадаємо, у цьому сезоні овочеві плантації на тимчасово окупованих територіях швидко замістили виробники в інших регіонах, які раніше не вирощували ці культури.

У 2024 році на Одещині продовжиться реалізація проєкту з меліорації, затверджено 12 пріоритетних об’єктів відновлення зрошення в області на суму 750 млн грн, згідно з “Програмою соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на 2023 рік та основні напрями розвитку на 2024-2025 роки”.

У 2024 році в ТОВ СП “ПАЕК” будуть значно збільшені площі під висадку овочів. Перші 50 га уже відведено під урожай наступного року.

Наприкінці липня на українському ринку суттєво подешевшали популярні овочі. Зокрема, впала ціна на картоплю, капусту та моркву.

Сезон фруктів та овочів в Україні саме в розпалі, тому ціни на них поступово знижуються, і на деякі позиції досягли мінімуму. Однак ситуація на ринку пального та в енергетиці вже восени може вплинути на вартість продуктів.

Раніше експерти спрогнозували на скільки можуть змінитися ціни на продукти цього літа. Відтак у липні на нас може очікувати зниження цін на яйця та овочі, а от м’ясо може несуттєво, але здорожчати, як і хлібопекарські вироби.

На тлі повномасштабної війни та значних економічних втрат в Україні у 2023 році інфляція, за прогнозами уряду, не сповільниться і може сягнути 28% у разі песимістичного сценарію. Найбільше вона проявиться у подорожчанні продуктів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також