Бренд Big Wines з України є частиною глобальної Vinos de La Luz, що володіє виноробнями в Аргентині, Іспанії, Італії, США і має намір розпочати виробництво вина в Україні. Цю інформацію надала Наталія Бурлаченко, генеральний директор та власниця компанії, агентству “Юг.Today”.
Компанія Big Wines орендувала 84 гектари землі з виноградниками у Бородінській громаді Болградського району Одещини та купила додаткові 20 гектарів для нового виноградника. Місцева влада надає інвесторам пільги, такі як повна звільнення від оподаткування земель і орендної плати на період реконструкції або будівництва у галузях, таких як зелена енергетика, перероблювання сільськогосподарської продукції, тваринництво, туризм і виробництво.
Наталія Бурлаченко пояснює, що Big Wines є частиною групи виноробень зі спільними стандартами якості та стратегією розвитку. Компанія зосереджується на розвитку виноробства і виноградарства в Україні та активно працює над своїми виноградниками у Бородінській громаді.
Наразі Big Wines зайнята укладанням персоналу для роботи на виноградниках у громаді, де працює близько 20 осіб. Перші результати очікуються вже цієї осені.
Компанія інвестує у покращення виноградників, щоб досягти потрібної якості вина. У майбутньому планується виробництво крафтового вина з місцевого винограду для українського та зарубіжного ринків. Компанія також розглядає можливість розширення виробництва в інших районах Одеської області, зокрема біля озера Ялпуг.
Нагадаємо, вчені-селекціонери науково-дослідного інституту садівництва, виноградарства і виноробства при Міністерстві сільського господарства Узбекистану представили нові сорти нектарина під назвами “Хосіят” та “Іфора”.
Фермери Хоккайдо виростили абсолютно новий фрукт, круглий, соковитий і солодкий, як диня, але трохи кислуватий, як лимон.
Компанія Plant & Food Research Ltd (PFR) із Нової Зеландії розробила лінійку сортів абрикоса. Виробники цієї кісточкової культури потребують нових сортів, що добре переносять умови ранньої весни, мають стабільну врожайність, гарні смакові якості, текстуру та лежкість плодів.
Анатолій Лаба, селекціонер, член Асоціації селекціонерів, помологів та садівників вирощує в селі Пільний Олексинець Хмельницької області гібриди кісточкових, у тому числі й чорну абрикосу.
Червоноплідні яблука з деталізованими малюнками пам’яток архітектури та відомих картин вирощують у префектурі Аоморі на півночі Японії та експортують до Франції.
В Австралії розробляють програму селекції для підвищення жаростійкості пшениці. Cпільний проєкт між Університетом Сіднея, InterGrain, Agriculture Victoria та Департаментом первинної промисловості та регіонального розвитку Західної Австралії працює над виведенням більш стійких до спеки сортів пшениці.
Американська селекційна компанія Fall Creek Farm & Nursery вивела новий сорт лохини. Селекціонери презентували сорт PeachyBlue ‘ZF08-029’, що виділяється великими ягодами, високою врожайністю та персиковим ароматом.
Бразильський науково-дослідний інститут кави розпочав вирішальний етап у двадцятилітньому проєкті з розробки сортів кави арабіка, які природньо не містять кофеїну. На думку дослідників, ця розробка може мати значний комерційний потенціал.
На міжнародній виставці вина та спиртних напоїв ProWein 2024 (Німеччина) Молдова вперше представила нове покоління вин, виготовлених за допомогою штучного інтелекту, пише media.az.
Китай оголосив про анулювання каральних мит на австралійські вина після трьох років їхнього існування. Введені у 2020 році мита викликали серйозні втрати для австралійських виробників та поглибили напруженість у відносинах між країнами, пише СNN.
В австрійському Тіролі проводять наукові дослідження щодо можливості створення меблів з грибного міцелію. Цю інформацію надає APA, пише Укрінформ. Наголошується, що грибний міцелій має унікальну властивість утворювати міцні та універсальні матеріали, які можуть стати популярною альтернативою звичайним матеріалам. Вже існують упаковка, замінники цегли та прототипи велосипедних шоломів на основі грибного міцелію.
Маргарита Юзяк
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!