Новини / Рослинництво     15 липня 2020 17:01

USDA знизив прогноз глобального виробництва пшениці

Для України прогноз не переглянутий – очікується валовий збір культури на рівні 26,5 млн тон і експорт у 17,5 млн тон

Відповідно до нового звіту USDA (Міністерство сільського господарства США) ситуацію на глобальному ринку пшениці складно назвати стабільною. Скорочено прогнози щодо пропозиції, споживання, торгівлі і складських запасів цього виду зерна на 2020/2021 маркетинговий рік.

Якщо говорити про скорочення пропозиції, то на нього, в першу чергу, вплинув прогноз зменшення врожаю пшениці в ЄС, Росії, США і Марокко. Виробництво в ЄС скорочується за рахунок Іспанії та Франції. Місцева влада останньої прогнозує зниження врожаю пшениці на 21% в порівнянні з обсягами 2019/2020 МР. При цьому Франція є найбільшим виробником зерна в Євросоюзі.

Прогноз по Росії знижено на 0,5 млн тон до 76,5 млн тон (зазначимо, що російські аналітики з ІКАР поки дають цифру в 78 млн тон, але також щомісяця переглядають обсяги в бік зниження).

Читайте: Україна розпочала активний експорт зернових

Для США прогноз врожаю пшениці знижений майже на 1,5 млн тон – до 49,6 млн тон. «Просідання» Марокко склало 0,8 млн тон – до 2,7 млн ​​тон.

Що стосується України, то для нас USDA прогноз не переглядав, і в звіті можна побачити червневу цифру 26,5 млн тон.

У світовій торгівлі найбільше скорочення прогнозується для експорту пшениці з ЄС. Очікуване збільшення зовнішньої торгівлі зерном з Австралії зможе компенсувати європейське падіння лише частково. Прогноз експорту пшениці з України в липні не переглядався і, як і раніше, становить 17,5 млн тон.

Основні світові запаси зерна зосереджує Китай і Індія (51% і 10% глобальний залишків відповідно). В Україні, за даними USDA, на початок цього маркетингового року було 1,25 млн тон складських запасів пшениці, на кінець сезону очікується 1,52 млн тон.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що світові ціни на пшеницю почали зростати.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також