Новини / Рослинництво     13 липня 2020 16:00

Світові ціни на пшеницю почали зростати

Повідомлення про погану врожайність і перегляд оцінок виробництва призвели до підвищення глобальних цін на пшеницю на 6%

На минулому тижні ціни на ф’ючерсні контракти на пшеницю в Чикаго (CBOT) зросли більш, ніж на 6%. Причина в спекулятивних фондах, які здійснювали активні покупки, закриваючи більшу частину своїх коротких позицій. Про це повідомила британська маркетингова компанія Frontier Agriculture.

Цей сплеск купівельної активності був викликаний повідомленнями про низькі показники врожайності озимої пшениці у Франції і країнах Чорноморського регіону (перші партії зерна нового врожаю почали надходити в зерносховища більше двох тижнів тому). Крім того, в сторону зниження переглядаються оцінки виробництва культури для деяких світових експортерів.

Так, російський Інститут кон’юнктури аграрного ринку (ІКАР) скоротив прогноз врожаю пшениці в Росії на 1,5 млн тон, знизивши загальну оцінку до 78 млн тон.

Читайте: Міра Лип: як ефективно вивести посіви зі стресу 

Міністерство сільського господарства і продовольства Франції в своїй першій оцінці врожаю пшениці в цьому році скоротило прогноз виробництва культури до 31,3 млн тон. Це значно нижче торішнього валового збору, обсяг якого склав 39,55 млн тон.  Якщо негативні очікування виправдаються, Франція «побачить» найменший урожай пшениці з 2004 року.

Сівба пшениці в Аргентині була ускладнена тривалою сухою погодою – фермери не змогли провести роботи на приблизно 400 тис га. Як наслідок – Зернова біржа в Росаріо (ROFEX) скоротила оцінку врожаю аргентинської пшениці з 21-22 млн тон до 18-19 млн тон.

Крім того, в своєму щоквартальному звіті Міністерство сільського господарства США (USDA) також повідомило про скорочення посівних площ під пшеницею в США. Зараз прогнозується, що новий врожай культури зростатиме на 44,3 млн акрів. Це найнижчий показник з 1919 р.

Всі ці фактори, швидше за все, не зможуть перекрити, в цілому, сприятливі види на новий глобальний урожай зерна. Вони вже стали причиною деякого зростання цін на пшеницю, які, нагадаємо, падають вже близько півроку під тиском великої світової пропозиції збіжжя та невизначених перспектив попиту на культуру.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що в Україні вже зібрано більше 6,3 млн тон зерна.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також