Новини

Уряд змінив вимоги щодо безпечності та якості молока і молочних продуктів

Відповідні зміни затверджено наказом Мінагрополітики від 22.08.2022 № 595 “Про внесення змін до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 12 березня 2019 року № 118”, який зареєстрований у Міністерстві юстиції від 16.09.2022 №10077/38413. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зміни, які вносяться до Вимог стосовно безпечності та якості молока і молочних продуктів, є черговим кроком, що наближає молочний сектор України до вимог європейського законодавства. В першу чергу йдеться про удосконалення заходів щодо належної виробничої практики виробництва та обігу молока, що передбачають запровадження прозорої системи та простежуваності ведення записів та обміну даними про результати лабораторних досліджень (випробувань) з використанням інформаційно-комунікаційної системи компетентного органу.

Це, своєю чергою, дозволить операторам ринку молока та молочних продуктів своєчасно та неупереджено виконувати вимоги статті 40 Закону України “Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин”.

Читайте також: Як обрати мінітрактор для сільськогосподарської діяльності

Також запроваджуються чіткі механізми щодо проведення лабораторних досліджень (випробувань), зокрема:

  • визначаються методи, зокрема референс-методи для перевірки відповідності молока та молочної продукції затвердженим критеріям;
  • встановлюється мінімальна періодичність досліджень на виявлення залишків ветеринарних препаратів та інгібіторів, щодо вмісту яких встановлено законодавчі обмеження та/або у кількості, що перевищує максимально допустимі рівні.

Крім того, деталізуються вимоги та критерії придатності молока, яке може використовуватися для споживання людиною, та поводження з молоком, яке не відповідає вимогам цього наказу.

Зміни, затверджені наказом Мінагрополітики від 22.08.2022 № 595, набирають чинності з дня його офіційного опублікування, що заплановане попередньо на 30.09.2022.

Нагадаємо, згідно з даними експертно-аналітичної служби Спілки молочних підприємств України, наприкінці літа логістика експорту молочних продуктів в цілому налагодилася.

Закупівельні ціни на молоко у світі ростуть рекордними темпами. Так, за даними IFCN, світова комбінована ціна на молоко у квітні 2022 року була найвищою за всю історію моніторингу (з 1996 року) і склала 59,7 євро./ц (жир-4%, білок-3,3%).

В нинішній ситуації експортноорієнтованими продуктами залишається сухе молоко, молочна сироватка, казеїн та вершкове масло.

Ціни на молоко зростають по всьому світу, оскільки війна в Україні загрожує постачанням кормів і добрив для корів.

Кількість пропозицій, розміщених на платформі продовольчої безпеки, вже перевищує тисячу. Серед основних продуктів – крупи, сиро-молочна продукція, соняшникова олія тощо.

Попри ускладнену логістику, в травні загальний експорт молока і згущених вершків склав 1,87 тис. тонн, що на 44% більше ніж у квітні.

Анна Лиса

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку