Новини / Логістика     14 вересня 2023 12:09

Укрзалізниця збільшує обсяг перевезень зернових вантажів залізницею до Румунії

Нині через українсько-румунські стики передається 114,8 вагона із зерновими вантажами. Це майже на 7 вагонів більше, ніж минулого тижня

АТ “Укрзалізниця” продовжує збільшувати обсяг передачі зернових вантажів через прикордонні переходи з Румунією. Таку інформацію надав заступник директора департаменту комерційної роботи товариства Валерій Ткачов, передає Rail.insider.

Нині через українсько-румунські стики передається 114,8 вагона із зерновими вантажами. Це майже на 7 вагонів більше, ніж минулого тижня.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Водночас показники передачі збіжжя через прикордонні стики з Польщею та Словаччиною скоротилися. Наразі польські перевізники приймають 91 вагон із зерном на добу проти 105 минулого тижня. Окрім того, через українсько-словацькі переходи передають 76,7 вагона на добу. Показник скоротився майже на 7 вагонів.

Що ж до передачі збіжжя через переходи з Угорщиною, то обсяг фактично не змінився і становить 89 вагонів на добу.

Нагадаємо, у Болгарії можуть скасувати заборону на імпорт українського зерна.

24 березня уряд України ухвалив низку рішень у сфері логістики та розбудови оборонної інфраструктури України, зокрема, рішення щодо організації прямого залізничного вантажного сполучення з портом Рені через територію Молдови.

Румунія імпортувала українського зерна на 1,24 млрд доларів, значно випередивши будь-яку іншу країну у світі. Загалом торік 13,9% українського агроекспорту відправилось до Румунії. В результаті, місцеве зерно не змогло конкурувати з українською продукцією та здебільшого простоює на складах.

Міністерство аграрної політики та продовольства України оновило прогноз щодо валового виробництва зернових та олійних культур. Цього року українські аграрії можуть зібрати близько 56,4 млн тонн зернових, а також  20,3 млн тонн олійних.

Український АПК може втратити за рік щонайменше $3-4 млрд, якщо Україна не збільшить щомісячний експорт зерна з 3 млн тонн до 5,5-6 млн тонн.

Українська зернова асоціація оновила оцінку прогнозування врожаю 2023 року, збільшивши її ще на 3,7 млн т — до 80,5 млн т зернових та олійних. Зауважимо, що у 2022 році показник становив 73,8 млн т.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також