Новини / Політика     26 листопада 2018 15:20

Україна втрачає 60 % інвестицій через заборону ввезення незареєстрованих ЗЗР


Через заборону ввозити в Україну на випробування ЗЗР, які не зареєстровані в країні їх виробництва, компанії-орігинатори прийняли рішення призупинити додаткові інвестиції в розвиток ЗЗР в Україну. Це призвело до зменшення інвестицій в країну на 60 % і зниження конкурентоспроможності вітчизняної продукції. 90 % нових інноваційних ЗЗР, що виробляють у світі, не доступні для України.

Про це розповіла Іванна Бондарчук, керівник відділу розвитку та інновацій компанії Bayer, під час семінару «Засоби захисту рослин – від лабораторії до ринку».

За ті три роки, що діють обмеження, Україна на 6 років відстала від інновацій в галузі виробництва засобів захисту рослин порівняно Польщею, Німеччиною, Францією.

«90 % нових ЗЗР, які ми хотіли б випробувати в Україні, ми фізично не можемо ввезти», – повідомила Іванна Бондарчук.

Читайте: Українська земля катастрофічно втрачає родючість

Доповідач зазначила, що в ЄС і США немає вимоги реєструвати вироблені  ЗЗР. Часто реєстрація препарату в країні його виробництва недоцільна через відсутність цільового об’єкту застосування препарату. Крім того, вона може займати від 4 до 7 років, і в такому разі інновації потраплятимуть в Україну з великим запізненням.

«На сьогодні при існуючих засобах захисту рослин, технологіях  ми отримуємо приблизно 60 % від потенційно можливої ​​врожайності культур. Якщо ми відмовимося від ЗЗР, ми відразу втратимо мінімум 30 % врожаю», – заявила Іванна Бондарчук.

Landlord писав раніше, що, за словами І. Бондарчук, для виведення на ринок нового ЗЗР компанії витрачають 10–12 років, вкладають понад $ 250 млн, перевіряють близько 100 тис. речовин та проводять більше 10 тис. випробувань.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також