Новини / Рослинництво     26 листопада 2018 13:43

Українська земля катастрофічно втрачає родючість


Вчені та екологи заявляють, що земля в Україні дуже швидкими темпами втрачає родючість. Причина – недобросовісне ставлення аграріїв до землі та нераціональне використання добрив. Вміст гумусу в деяких місцях впав до 2-3 міліграм при нормі – 800. Це фактично “чорні піски”, де нічого родити не буде. Правильно розраховують норми добрив для ділянок лише 5% аграріїв, а вапнування майже взагалі ніхто не робить.

Про це повідомляє ТСН.

В Національному університеті біоресурсів та природокористування заявляють, що через нищівне ставлення до землі родючість чорнозему в Україні різко падає.  Вчені повідомляють, що степові області розорені під 80-97 відсотків тоді, коли має бути 40-60.

Соняшник дуже виснажує ґрунт, обробляється дуже глибоко, підсилюються процеси ерозії та ґрунт вимивається. Вміст гумусу у деяких місцях впав до показників 2-3 міліграм, тоді коли має бути 800(!). Експерти говорять, що це фактично “чорні піски”, які не є родючими.

Вчені акцентують увагу на тому, що користуватися землею необхідно на наукових основах. Заявляють, що в Україні майже ніхто не робить вапнування, адже всі женуться за врожаєм та повністю виснажують ґрунт.

Читайте: Космічне зондування ґрунтів за зарплату 6 тис. грн – як виживає українська агронаука

Екологи  говорять, що в Україні масово знищуються лісосмуги, землі розорюються, добрива використовуються безконтрольно, фермери нехтують базовими правилами плодозміни.

Фахівці стверджують, що суцільним шаром поле удобрювати неможна. Необхідно кожного року для кожної ділянки вираховувати окремі норми. А в Україні це роблять лише 5% фермерів. Зате саме ці люди мають найвищий урожай.

Як повідомляв LANDLORD, в Україні перевищено історичний максимум зі врожаю зерна на 1 млн тонн. Зібрано понад 67 млн т.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також