Новини    22 листопада 2017 15:37

Ukravit відкриє агропарк в стилі Силіконової долини


Корпорація UKRAVIT планує у квітні 2018 року відкрити біотехнологічний агроіндустріальний парк у Черкасах. Цей науково-дослідний центр працюватиме у форматі Силіконової долини, про що повідомив власник групи компаній UKRAVIT Віталій Ільченко під час підсумкової прес-конференції.

Він підкреслив, що науковий центр, до роботи якого планується залучити пів сотні фахівців, буде пріоритетним напрямком компанії.

“Нас цікавлять всі високотехнологічні продукти, які зараз імпортуються, але можуть проводитися в нашій країні”, – пояснив власник Ukravit.

Мова йде про глибоку переробку сільськогосподарської продукції – синтез діючих речовин. У планах компанії – перейти від імпорту діючих речовин, які вона використовує у своїй технології виробництва, на випуск власних. Таким чином, збільшити конкурентну перевагу серед інших компаній, які в основному імпортують засоби захисту рослин.

Основна стратегія проекту – “зелена” хімія, спільна розробка українських і швейцарських учених. Фермерам тут зможуть запропонувати ряд продуктів – наприклад аналіз грунту по майже 80 компонентам – ні в Україні, ні в ближньому зарубіжжі таких послуг поки не надають.

У дослідницькому центрі буде підземна теплиця, в якій можна буде цілоріч проводити досліди на різних культурах, економлячи на підігріві. Проект готовий на 70-80%.

Планується, що дослідницький центр працюватиме в форматі Кремнієвої долини. Студенти та стартапери на рівні зі вченими матимуть однакові можливості для наукової діяльності, для створення рішень, реалізації своїх проектів.

“Аналогів таких центрів немає в Україні і найближчому зарубіжжі. Будемо набирати насамперед молодих вчених з України, яким будуть надані всі умови для розвитку”, – додав Ільченко.

Зараз більшість лабораторій уже вкомплектовано – американським та японським обладнанням. Як підкреслив співвласник UKRAVIT, на цьому не економили, звертали увагу не лише на сучасні запити науковців, а й на те, аби створити затишну і доброзичливу атмосферу для працівників.

“Устаткування для лабораторій підбирали швейцарські фахівці. Тому іноземні вчені, вже відвідували центр, тихо заздрять і навіть просяться на роботу”, – зазначив В. Ільченко.

За його словами, проект, під який заплановано відвести майже 2,5 тисячі кв.м, буде реалізовуватися поетапно, на нього знадобляться значні інвестиції. Проект фінансується коштами компанії Ukravit. Крім того, компанія веде переговори з міжнародними фінансовими організаціями, оскільки в Україні такі інвестиції на нове виробництво знайти дуже складно.

“Ходив по банкам, вони відповідали: навіщо фінансувати те, чого в Україні вже немає? Вони не вірили в цей проект. Тому зробили все за свій рахунок. Зараз, коли банкіри приїжджають на будівництво, вони розуміють, що вкладати гроші в науку потрібно”, – каже Ільченко.

Він упевнений, що агропарк суттєво підштовхне галузь.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...