Новини / Політика / Ринок землі     24 жовтня 2021 16:57

Українці не сприйняли земельну реформу – Івченко

Українці масово не сприйняли земельну реформу та не поспішають продавати свою землю

Українці масово не сприйняли земельну реформу. Таку думку з трибуни Верховної Ради висловив народний депутат Вадим Івченко.

“На минулому тижні урядовці оприлюднили підсумки 100 днів ринку землі. Що маємо? 100 днів термін сакральний. За цей термін можна або зробити або зруйнувати дуже багато. Можна чітко сьогодні сказати: цю реформу народ масово не сприйняв. Адже 28 тисяч угод і 70 тисяч га землі — це порівняно з 6 мільйонами пайщиків і 26 мільйонами га розпайованої землі майже ніщо!”, — повідомив нардеп Вадим Івченко.

Читайте: Тіньова оренда сільгоспземель може сягати 70 млрд грн

На його думку, через недоліки земельної реформи українці не поспішають продавати свою землю.

“За нашими даними на першому місці по земельним угодам — легалізація раніше укладених договорів. На другому — люди які продають з безвиході свої паї. На третьому — продажа підставним особам. Ось і весь ринок”, — додав Іванченко.

Також він зазначив, що Україна сьогодні знаходиться в числі лідерів серед країн за загальною площею земель, які контролюють іноземні інвестори.

“Мінагрополітики має рапортувати не про продані гектари, а про створені фермерські господарства і збільшення кількості робочих місць в сільській місцевості. Про стимули, які надали фермерам для розвиту бізнесу, а не заганяти їх в нові податки на гектар, чим зганяти з землі. Це все є підігрування транснаціональним корпораціям і фінансовим спекулянтам, які вже сьогодні з української землі отримують прибуток та годують своїх громадян”, — підсумував народний депутат.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що Мінагрополітики та НАЗК разом боротимуться з корупцією у земельній реформі. 

Джерело: AgroPolit

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також