Новини    02 листопада 2023 19:16

Українським фермерам нададуть добрива на весняну посівну

Через порушену логістику, низькі ціни на зерно та виснаження власних ресурсів невеликі фермери часто не можуть придбати необхідні добрива

Уряд США у межах ініціативи AGRI-Україна безоплатно надасть 7 тисячам українських агровиробників мінеральні добрива для весняної посівної 2024 року.

Через Програму USAID АГРО українським агровиробникам передадуть загалом 14 тис. т добрив. Кожен учасник зможе отримати до 2 т мінерального добрива (карбамід) на господарство, говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За підтримки Міністерства з аграрної політики та продовольства України, реєстрація на отримання допомоги відбудеться в Державному аграрному реєстрі (ДАР) у розділі «Доступні програми» — USAID АГРО_карбамід під ярі зернові та олійні в сезоні 2024 року.

Подання заявок триватиме з 1 по 14 листопада. Отримати допомогу можуть агровиробники, які:

  • мають в обробітку від 5 до 500 га у будь-якій області України (за винятком тимчасово окупованих територій);
  • вирощують зернові або олійні культури;
  • зареєстровані як юридичні особи або фізичні особи-підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства;
  • відповідають іншим умовам програми.

Погоджені заявники, які обробляють від 5 до 20 га землі (власна та орендована), отримають по одній тонні добрива, а ті, хто обробляють від 20 до 500 га, — по дві тонни. Пріоритетність в отриманні добрив матимуть господарства, власницями або заявниками яких є жінки (згідно з інформацією в системі ДАР).

Видача добрив планується на листопад-грудень 2023 року.

Через порушену логістику, низькі ціни на зерно та виснаження власних ресурсів невеликі фермери часто не можуть придбати необхідні добрива.

Нагадаємо, Громадська організація “Міжнародна фундація розвитку” оголосила про старт конкурсу грантової підтримки для енергомодернізації підприємств під час воєнного часу. Проєкт передбачає надання організаційної, технічної та фінансової підтримки 25 обраним підприємствам, котрі постраждали від військових дій.

EU4Business за фінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини запускає чергову хвилю грантів на 3 млн євро. Гранти надаватимуться задля підтримки відновлення підприємницької діяльності на територіях України, що найбільше постраждали від бойових дій та були окуповані.

На відновлення бізнесу, розширення виробництва товарів та послуг, розвиток нових напрямків USAID планує надати близько 100 грантів на суму від $10 тис. до $35 тис. (приблизно від 360 тис. грн до 1,3 млн грн). Грантова програма має підтримати українські малі та середні сімейні і жіночі підприємства.

Майже 18 млн грн виплатили ще 8 агропідприємствам на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства та тепличного господарства у межах урядової грантової програми єРобота з підтримки малого та середнього бізнесу.

В Україні стартувала програма підтримки жінок-підприємиць в агро Empowering Women in Agrifood (EWA) від EIT Food з можливістю отримати грант до 10 тис. євро на розвиток власної справи чи стартапу.

24 оператори органічного ринку отримають підтримку в межах третього етапу грантової програми “Підтримка органічного сектору в Україні”, яку ініційовано об’єднанням “Органічна ініціатива”, на загальну суму 90 тис. швейцарських франків.

За результатами чергової хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів отримають кошти від держави 17 переможців.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...