Новини / Технології     03 жовтня 2023 19:21

Український стартап експортував першу партію агродронів на ринок США

В Україні технологією FarmFleet скористалося 15 сервісних компаній, кожна з яких є досить потужним сервісним бізнесом, де кількість дронів на одному підприємстві сягала 20 бортів

За словами засновників стартапу, у 2023 році на агроринку США планують обробити 50 000 га завдяки технологіям FarmFleet.

Як пише EastFruit, на додаток до розробки програмного забезпечення український агростартап FarmFleet виконав поставки перших аграрних дронів з України в США, компанія активно працює над запуском свого американського продукту на ринку. Про це в інтерв’ю Mind розповів один із засновників стартапу Валерій Яковенко.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

В Україні технологією FarmFleet скористалося 15 сервісних компаній, кожна з яких є досить потужним сервісним бізнесом, де кількість дронів на одному підприємстві сягала 20 бортів.

У Штатах сервісний бізнес зараз перебуває на більш ранній стадії, порівняно з Україною, і йдеться про формування окремих бізнес-юнітів, які можуть мати 1 дрон, і сервісна компанія є одноосібною або самозайнятою особою, локально їх називають контракторами. Більш дрібна структура ринку є відмінністю американського ринку порівняно з Україною, тобто кінцевий користувач, який керує сервісним бізнесом в агро, є іншим, – пояснив Яковенко.

Разом із розвитком продукту для безпосередніх майбутніх користувачів стартап зацікавив інших стейкхолдерів – університети та інноваційних акселераторів.

На відміну від України, у США система освіти має окреме фінансування для запуску спільних проєктів у напрямі розроблення нових технологічних рішень або, в нашому випадку, – розроблення рекомендацій чи екологічного обґрунтування використання робототехніки разом із представниками університетів, – повідомив Яковенко.

Мовиться як про відкриття та фінансування лабораторій, так і про безпосередні грантові програми від навчальних закладів, здатних покривати питання фінансування розширення R&D-персоналу, зазначив він.

За даними FarmFleet, компанія планує запуск продукту навесні 2024 року, і в неї вже є домовленості з локальними гравцями.

Нагадаємо, потреба аграріїв в оптимізації виробництва стає актуальнішою, ніж будь-коли. Зважаючи на стрімке подорожчання ресурсів, виникає необхідність скоротити їх витрати в кожній агрономічній операції, зокрема, й у проведенні захисту посівів, що потребує значної кількості ЗЗР, води, пального. Передові розробки дозволяють знизити обсяги потрібних ресурсів, і в той же час підвищити якість проведення операції. Про це розповіли експерти компаній DroneUA під час польової демонстрації агродронів на Київщині.

Відомий на Харківщині фермер Геннадій Гончаров має у господарстві – 500 гектарів, на яких вирощує пшеницю. Нині фермер придбав дрон із тепловізором, щоб виявляти міни на своїх полях.

Фундація американського мільярдера Говарда Баффета працює над технологією розробки дрона, який може розпізнавати, ідентифікувати та наносити на карту наземні міни.

На тлі повномасштабного російського вторгнення в Україну агресор почав переводити російські хлібокомбінати на виробництво безпілотників.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також