Новини / Політика     25 вересня 2022 20:07

Україна спільно з Канадою обговорили посилення співпраці в агросфері

Також сторони обговорили питання, пов’язані з відкриттям ринків Канади для української агропродукції

22 вересня відбулась онлайн зустріч міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського з Міністром сільського господарства Канади Марі-Клод Бібо та амбасадоркою України в Канаді Юлією Ковалів. Сольський подякував канадській стороні за підтримку України, зокрема щодо розв’язання проблеми дефіциту зерносховищ.

Канада однією з перших зголосилася та виділила кошти на придбання засобів для тимчасового зберігання врожаю. Сольський повідомив, що мішки уже закуплені ФАО, і в жовтні будуть в Україні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Ми вдячні уряду Канади за забезпечення тимчасовими зерносховищами для зберігання цьогорічного врожаю. Це є дуже важливим рішенням, і ви були першими, хто відгукнувся на наш заклик”, – зазначив Міністр.

Також на зустрічі обговорили питання, пов’язані з відкриттям ринків Канади для української агропродукції.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) за донорської підтримки урядів Канади, Японії та Німеччини, а також австралійської благодійної організації Minderoo Foundation впроваджує проект для подальшого розв’язання проблеми дефіциту зерносховищ в Україні.

Нагадаємо, ФАО за фінансової підтримки Канади розпочала новий проєкт на суму 40 млн доларів США (52 мільйони канадських доларів) для подальшого розв’язання проблеми дефіциту зерносховищ в Україні.

Канада виділить Україні пільговий кредит у близько $150 млн та інвестує $115 млн у проєкти з підтримки миру й безпеки та в гуманітарну допомогу – йдеться зокрема про сільськогосподарські рішення, наприклад, місткості для зберігання зерна.

Раніше Денис Шмигаль заявив, що зокрема Німеччина може зіграти важливу роль у відновленні України. Зокрема йдеться про забезпечення логістики та роботи підприємств.

У Варшаві міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський зі своїм польським колегою, віце-прем’єр-міністром, міністром сільського господарства та розвитку сільських районів Генріком Ковальчиком підписали спільну заяву, яка зафіксувала результати переговорів сторін щодо визнання Україною регіоналізації території Польщі щодо африканської чуми свиней та, щонайважливіше, спрощення експорту Українських зернових.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також