Новини / Технології     21 грудня 2022 13:07

Український екостартап Releaf Paper отримав грант Єврокомісії


Український екостартап Releaf Paper, який розробив технологію виробництва паперу з опалого листя, став переможцем програми EIC Accelerator 2022 від Єврокомісії.

Про це Forbes повідомили співзасновники компанії.

Загальна вартість будівництва власної фабрики — €3,5 млн. Із них €2,5 млн профінансується грантом Єврокомісії, ще €1 млн Releaf Paper планує залучити у вигляді позики в одному з французьких банків.

Грантова програма розрахована на два роки, її реалізація почнеться у квітні 2023 року.

Додатково стартап отримав рекомендації на подальші інвестиції від Єврокомісії на ще дві фабрики загальною сумою щонайменше €8 млн. Їх мають схвалити окремо.

Для будівництва першої фабрики стартап розглядає Францію, Фінляндію та Україну. Ймовірні локації для ще двох виробництв — Німеччина та Польща.

Довідка: Releaf Paper — заснований у 2020 році український екостартап, основний продукт — папір і паперові пакети, що виготовляються без використання деревини. Власного виробництва Releaf Paper не має. Спершу папір виготовляли на потужностях Житомирського картонного комбінату, наразі — на Луцькому картонному комбінаті. На промислові обсяги виробництва стартап ще не вийшов.

Нагадаємо, всесвітньо відомий стартап українки Анастасії Волкової розвиватиме в Україні проєкт з мінімізації шкідливих викидів.

Сінгапурський стартап TurtleTree,  що вирощує молоко в лабораторіях, зібрав 30 мільйонів доларів інвестицій у першому транші своєї серії A. Це одне з найбільших капіталовкладень у секторі сільського господарства Азії.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також