Новини    02 листопада 2023 18:08

Українські сири визнані найкращими у світі

Другий рік поспіль українські сири завойовують серця світової сирної спільноти

На World Cheese Awards 2023 у Норвегії 13 українських сирів вибороли звання кращих у світі. На міжнародному конкурсі було заявлено 4502 сири із 43 країн світу. Українські смаки на міжнародній арені представляли 23 зразки, інформує newfood.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Другий рік поспіль українські сири завойовують серця світової сирної спільноти. 13 нагород — чудовий результат на такому масштабному конкурсі, — говорить Оксана Чернова, сирна експертка ProCheese, офіційного представника України на WCA.

Минулого року переможців з України, які вибороли золото, бронзу та срібло, було також 13.

На World Cheese Awards 2023 бронзу отримала копчена моцарела Lel’, “Гауда з паприкою”, “Напівтвердий сир середньої зрілості”, сир із білою пліснявою по типу “Камамбер” із козиного молока виробництва Zinka, а також сир із білою пліснявою з козиного молока та з додаванням буряка “Софія” від “Сиромана”.

Свіжий витриманий сир “Говерла” та сир із білою пліснявою “Лісова пісня” львівського виробника “Гарбузовий рай” нагороджений “сріблом”. Також срібну нагороду отримали:

  • витриманий сир “Старий Стрий з кавою”, напівтвердий сир “Мукко” з трюфелем (Мукко)
  • твердий витриманий “Український” (Zinka)
  • сир “Массімо” з митою скоринкою (Джерсей).

Два сири нагороджені “золотом”. Це – козиний напівтвердий сир “Мотря” від “Станіславської Сироварні” і витриманий козиний сир “Твердий з пажитником” виробництва Zinka.

Світовим переможцем World Cheese Awards 2023 року став Nidelven blå.

Це насичений блакитний сир родом із Норвегії, що вироблений із пастеризованого коров’ячого молока. Родзинкою сиру є приємна мармурова сирна маса та блакитна пліснява.

Нагадаємо, наразі виробники сиру не схильні знижувати ні обсяги виробництва, ні базові ціни. Водночас реалізацію стимулюють акціями.

Одна з провідних галузей сільського господарства — молочна промисловість, через війну переживає свої найскладніші часи. Попри обстріли, скорочення поголів’я, руйнування господарських будівель, аварійні відключення світла й загрозу для життя працівників — більшість українських виробництв оговталися та продовжили свою діяльність. “Молочній майстерні” компанії Ardis Group вдалося зберегти виробничі потужності, щоб виробляти достатню кількість сирів для внутрішнього ринку та українських споживачів, розповів директор виробництва Олександр Українець.

World Cheese Awards — наймасштабніший сирний конкурс в Європі. 2022 року на міжнародному сирному конкурсі у Великій Британії вперше взяли участь 39 сирів з України.

В умовах війни аграрний сектор став основою українського експорту та, відповідно, гарантом валютних надходжень від торгівлі. Чотири з першої п’ятірки позицій товарів, що Україна минулоріч продавала, посіли продовольчі та с/г товари.

До початку повномасштабного вторгнення рф, у Харкові розробили унікальні космічні технології, що дозволяють висушувати сири різних сортів, без додавання консервантів зі збереженням усіх натуральних якостей. Водночас тільки після релокації до Мукачева підприємство “Прайм Снек” відкрило для себе експорті можливості. Нині вироби можуть стати першим молочним продуктом закарпатського виробництва, який офіційно дозволено продавати у країнах ЄС, мовиться у сюжеті.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...