Новини    26 березня 2023 18:14

В Ardis Group спромоглися зберегти планове виробництво сирів

"Молочній майстерні" компанії Ardis Group вдалося зберегти виробничі потужності

Одна з провідних галузей сільського господарства — молочна промисловість, через війну переживає свої найскладніші часи. Попри обстріли, скорочення поголів’я, руйнування господарських будівель, аварійні відключення світла й загрозу для життя працівників — більшість українських виробництв оговталися та продовжили свою діяльність. “Молочній майстерні” компанії Ardis Group вдалося зберегти виробничі потужності, щоб виробляти достатню кількість сирів для внутрішнього ринку та українських споживачів, розповів директор виробництва Олександр Українець, передає agroportal.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Перш за все, найголовніші уроки виживання виробництво “Молочна майстерня” пройшло ще навесні, тому вся команда станом на зараз є загартованою та завжди готовою до нових викликів. Швидка адаптація та підлаштування під обставини врятували нас у лютому, тому з відключеннями світла ми також змогли налагодити свою роботу без суттєвих втрат. Головним викликом для нашої команди залишалось питання: “Як виготовляти продукцію в тій кількості, в якій першочергово було заплановано”. Тому довелося регулювати процес виробництва під графіки, адже основна задача для нас — це не зірвати плани: виготовити й доставити продукцію вчасно і в повному обсязі.

Постійне надходження електроенергії — обов’язкова умова для збереження сировини, а у перші блекаути не було світла по півтора дня. Українець зазначив, що довелося налаштували виробництво під графіки відключень і працювати за графіками як 4/2, так і 2/2, перепрацьовувати, але виробляти продукцію якісно.

Для того, щоб зменшити будь-які ризики продукції залишатись у неконтрольованому середовищі, нам вдалося оперативно відправляти її до клієнтів та не залишати на складі. А з надлишків молока було налагоджено виробництво масла, — розповідає директор виробництва.

Читайте також: Нове захоплення Білла Гейтса: мільйонер вкладає кошти у сир, зварений із сої

Також довелося пристосовуватись до графіків вимкнень електропостачання, наприклад, з постачальниками молока — було погоджено такий графік надходжень, який дозволяв викачати і обробити сировину та помити машину. Тобто прийом переносили на ті години, коли є світло, й кожного разу, коли графік змінювався, відповідно і змінювалися години надходження молока.

Довідка. Ardis Group — українська структурована група компаній, що працює на ринку більше 24-х років. Займається імпортом, виробництвом сирів та впроваджує сирні сервіси. Завдяки цій компанії українці відкривають для себе нові сирні смаки й поєднання.

Нагадаємо, World Cheese Awards — наймасштабніший сирний конкурс в Європі. 2022 року на міжнародному сирному конкурсі у Великій Британії вперше взяли участь 39 сирів з України.

В умовах війни аграрний сектор став основою українського експорту та, відповідно, гарантом валютних надходжень від торгівлі. Чотири з першої п’ятірки позицій товарів, що Україна минулоріч продавала, посіли продовольчі та с/г товари.

У 2022 році експортна виручка від продукції агропромислового комплексу становитиме близько 23,3 млрд USD, що на 16% менше аналогічного показника минулого року. На початку 2022 року на фоні потенційного нападу росії на Україну експортні відвантаження були суттєво збільшені, що і дозволило уникнути ще вагомішого розриву в річних показниках. Так, в січні 2022 року показник експортної виручки вдвічі перевищив показник січня 2021 року.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...